Jiřinka, 28

Číslo profilu 9250841
Datum registrace 30.01.2023
Aktualizován 05/29/2023
Jméno Jiřinka
Země Czech Republic
Město Boskovice
Orientace Heterosexuální
Věk 28
Znamení zvěrokruhu Váhy
Výška 172 cm
Váha 64 kg
Barva vlasů Červený
Barva očí Hnědý
Kouření Ano
Alkohol Občas
Oblíbené země Indonésie Slovensko Kroatië Estonsko

- Sportovní zprávy, výsledky, reportáže

Tuto zprávu poskytl uživatel Jiřinka Boskovice 05/30/2023 12:38:05

Až do roku žil Vilém Šindelka v rodném Brně. Ve svých 10 letech zažil příchod Němců, o devět let později Vítězný únor. Přestože pocházel z chudé rodiny, komunisty nikdy rád neměl. Jde o lokální příběhy s nadregionálním přesahem. Znáte-li zajímavé pamětníky, pošlete tip na husova10Z gmail.

Chybové hlášení

Pak jsem nastoupil do Zbrojovky jako dělník, ale můj postoj byl silně antikomunistický. Viděl jsem, že někteří třeba kolaborovali s Němci, a pak se z nich najednou stali velcí komunisté — to se mi prostě nelíbilo, takže třeba když u nás v Brně-Husovicích pořádali zábavu, tak jsme se jim ji s kamarády snažili narušovat.

Ještě větší skepsi v něm vyvolaly únorové události roku , kdy se ve Zbrojovce konaly demonstrace na podporu Klementa Gottwalda a vyrobené pušky byly protizákonně předány Lidovým milicím. Devatenáctiletému Vilémovi to silně připomínalo nedávnou německou okupaci, navíc měl sám nastoupit základní vojenskou službu, bránit nový režim se mu ale značně příčilo. Rozhodl se tedy utéct do Rakouska, kde měl sestřenici. Sobotu světiti budeš aneb Jáchymovské zatáčky. Příběh muže, který kvůli víře skončil v uranových dolech.

Číst článek. Přes hranice se dostal sám — někde mezi Brodským a Kúty na Slovensku přeplaval Dyji a dostal se až do emigrantského tábora v americké zóně u Vídně. Tam už bylo hodně Čechů, mezi nimi ale i agenti StB.

Jeden z nich se s mladíkem spřátelil a přesvědčil ho, aby do Československa propašoval vzkaz. Provokatér z něj také vytáhl, kdy a kudy se bude vracet. Šindelkovi se podařilo vyskočit z vlaku, policie ho ale za pár dní snadno vypátrala v úkrytu u rodičů.

Jeho další adresou se tak asi na dva roky stala nechvalně známá věznice na Cejlu. Pak nás stejně vždycky při každé další popravě raději vyhnali na chodbu, ale šibenice tam stála pořád.

Z oktávy do vězení aneb zlomená křídla. Příběh jednoho z nejmladších politických vězňů. V únoru byl Šindelka odsouzen na doživotí a začala jeho 17letá anabáze po vězeních a pracovních táborech v celé republice. Nejprve si na Borech odseděl 30 dní v korekci za svůj první útěk, po několika měsících putoval do lágru smrti Vojna u Příbrami. Navíc vypukla úplavice a latríny byly plné, nebylo ani kam jít na záchod.

Ani tyto podmínky ho ale nezlomily. Nikdy prý neplakal, byl stále svůj, a především neustále plánoval se spoluvězni další a další útěky, přestože na vlastní oči viděl několik mrtvých, kterým jejich plán nevyšel. Ani Šindelka nebyl nikdy zcela úspěšný, byť se jednou se dvěma kamarády dokázal během ročních příprav prokopat z jedné uranové štoly na povrch za ostnatý drát a dojít pěšky až do NDR. Za tento pokus se už podruhé dostal do nejtěžší československé věznice v Leopoldově.

Ani tamní tvrdé podmínky ho ale neodradily, hned při prvním pobytu se zapojil do bezprecedentní dvoudenní vězeňské stávky a hladovky, kterou rozbil až masivní nápor dozorců se samopaly a psy. V Leopoldově i na dalších místech se také seznámil s řadou prominentních vězňů — generály Karlem Kutlvašrem a Karlem Janouškem, želivským opatem Vítem Tajovským nebo s některými odsouzenými členy čs. Na svobodu se dostal jako jeden z posledních politických vězňů Když ho konečně propustili, oba rodiče už byli mrtví.

Nebyli to špioni aneb Kuchyňskou češtinou proti komunistům a Varšavské smlouvě. Ani za branami věznice ale neměl snadnou situaci — byl pod neustálým dohledem a těžko sháněl práci. Nakonec mu nezbylo než opět fárat do uranové šachty, tentokrát v Dolní Rožínce.

Tam byly ženy, které se staraly především o jídlo, a jedna z nich je dodnes mojí ženou. Brali jsme se v roce , tehdy se nám také narodil syn, o rok později dcera.

Dnes žije pan Vilém Šindelka s manželkou ve Zlatkově na Žďársku. Vedle domku má i dílnu, kde dodnes rád pracuje, i když v 88 letech už na těžkou práci nestačí. Zrušil i chov domácích zvířat, stále ale ještě sbírá švestky na slivovici.

Podle mě jsou ti současní v podstatě stejní jako ti dřívější. Nelíbilo se mi ani to, že je Havel nechal být s tím, že nejsme jako oni — aspoň ti, co stříleli na hranici, měli být potrestáni. A když vidím, že dnes je poměrně hodně i mladých komunistů, tak mám pocit, že už to lepší nebude.

Mezi dvěma nejmocnějšími muži komunistické strany - Klementem Gottwaldem a Rudolfem Slánským bylo zpočátku mnohaleté přátelství. Přesto Gottwald nakonec neváhal Slánského obětovat. Český rozhlas - Zprávy. Vyhledávání Vyhledat. Facebook Twitter. Zpět na mobilní verzi.

Mohlo by vás zajímat. Kdo je Jevgenij Prigožin? Její benefity jsou nezpochybnitelné, shodují se odborníci. Nejdůležitější je, aby v tom byli všichni dobrovolně, říká psycholožka o konsenzuální nemonogamii. Po dohodě s Nekulou. Kritizovaný exšéf zemědělského fondu Šebestyán skončil i v radě lesnického fondu. Od přátelství ke zradě. Jak vypadala společná cesta Gottwalda a Slánského Mezi dvěma nejmocnějšími muži komunistické strany - Klementem Gottwaldem a Rudolfem Slánským bylo zpočátku mnohaleté přátelství.

Vědci ve Španělsku exhumovali ostatky z Zjišťují, odkud pocházel Kolumbus. Slánský byl součástí mocenského triumvirátu. Vlastní slova o nepřátelích se obrátila proti němu.

Pokoušel se vypít žárovku, protože chtěl utéct z vězení. Generál Husník si odseděl dvanáct let Muž, kterému se stal osudný režim a praktiky, které sám pomáhal vytvořit.

Dva měsíce pátrala americká policie po třicetileté Kale Brownové z Jižní Karolíny. Ženu našla až ve čtvrtek v kovovém kontejneru o rozměrech 10x5 metrů. Policisté se bojí, že únosce jejího přítele zavraždil.

Kala a její přítel Charlie Carver zmizeli Policistům se podařilo po více jak dvou měsících najít třicetiletou ženu připoutanou řetězem v kovovém přepravním kontejneru o rozměrech 10x5 metrů.

Zachránci si kontejneru všimli díky tomu, že uslyšeli, jak Kala řetězem, který měla přivázaný okolo krku, tluče o stěny kontejneru. Dívka policistům vypověděla, že byla v kontejneru zamčená dva měsíce. Únosce jí pravidelně nosil jídlo. Po jejím příteli policisté nadále pátrají.

Seznamka pro seniory | ELITE Date

Bojí se však nejhoršího. Kala totiž policistům řekla, že na pozemku, kde byla vězněna, jsou možná pohřbena čtyři těla.

rande měsíce online Třebíč

Majitele pozemku, Todda Kohlheppa, policisté zatkli. Kohlhepp už byl registrovaný jako sexuální násilník. Policisté jej ale zatím z únosu neobvinili. Prošetřují, jaký měl vztah k nemovitosti, která je na něj napsaná. Právě za únos byl už téměř před třiceti lety odsouzený v Arizoně. Brownová pracovala pro jeho realitní kancelář. Uklízela domy, které si měli přijít prohlédnout zájemci o koupi či pronájem.

Oba partneři byli nahlášeni jako pohřešovaní O dva dny dříve je lidé viděli na večeři nedaleko jejich domu. Na Facebooku se na jeho účtu objevily fotografie a příspěvky, ve kterých tvrdil, že jsou oba v pořádku a sami se rozhodli odejít a přerušit kontakt se svými přáteli.

Ti ale zpochybňovali, že příspěvky psal sám Charlie. Ten totiž na Facebook prakticky nikdy nic nepsal a fotografie, které zveřejnil, byly několik měsíců staré.

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo. Souhlasím se zpracováním svého emailu pro účely zasílání newsletteru ze strany společnosti TV Nova s. Zároveň beru na vědomí, že svůj souhlas mohu kdykoliv odvolat způsobem uvedeným v příslušných newsletterech nebo zasláním e-mailové zprávy na adresu: GDPR.

Zadejte svůj e-mail, ať vám nic neuteče. Každý den vám pošleme souhrn těch nejdůležitějších zpráv. Zdroj: Twitter. Pláč, hrůza a strach: Unesené děti musely zpět do kobky v garáži! Míšu unesli příbuzní z Třebíčska! Hodiny ji znásilňovali v karavanu Putin už neovládá ani jednu ruku. Jednou se musí držet, druhou zmateně pohybuje Noční můra záchranářky. U nehody netušila, že bojuje o život dcery Zdravotní úřad varuje: Epidemie chřipky se vrací.

Začít může dřív než obvykle Nejhorší pasažéři v letadle? Brečící děti to nejsou, řekla letuška Putin nasazuje novou zbraň. Přišel s plánem na definitivní ránu Ukrajině Desítky let staré tradice končí.

Měsíc internetu vznikl v době, kdy byl jeho význam netušený - Třebíčský deník

Vánoce u královské rodiny budou letos jiné Google zakázal čtyři aplikace a varuje miliony lidí, aby si je smazaly z mobilů Kreml se třese v základech. Peskov omylem prozradil, s čím se Putin potýká Mrznoucí srážky, ledovka i sněžení. Zima se v Česku opět hlásí o slovo Peskov prozradil, co chce Kreml na Ukrajině. Nejde o to, co každý čekal Hrozivé odhalení vědců: Toto našli v mozku lidí půl roku po překonání covidu Smutná Denisa Grossová přiznala vážné problémy.

rande měsíce online Třebíč

Popsala, co ji trápí Smrt známé zpěvačky. Její dcera přišla o oba rodiče během několika dnů Hrozí Česku měnová krize? Dotkla by se i běžných spotřebitelů, tvrdí ekonom Co nás čeká Horoskop na čtvrtek Domácí Byli jste v říjnu v Praze na jídle?

Co je to kunda? seznamka 11+

Tak na tyto fotky raději nekoukejte Šetří celé Česko Spočítejte si, kolik vás doma stojí svícení. Tipy, jak ušetřit nemalé peníze Zahraničí Americká společnost zachránila z ruského sirotčince dvojčata, které na Ukrajině porodila náhradní matka Domácí Kyberšikana má novou podobu.

Děti se uchylují k takzvanému Happy Slappingu E-mailová adresa je povinné pole. Zpravodajství Sport. Domácí Nemocnice jsou už zoufalé. Nové zaměstnance se snaží nalákat i na byty Domácí Stoupá agresivita dětí.

Na vině je nefunkční rodina, tvrdí psychologové Videoreportáž Skotové se chtějí osamostatnit. Britská vláda to však vidí jinak Domácí Vláda lidem slíbila snazší přístup k elektřině. Některým teď hrozí problémy Televizní noviny Televizní noviny — středa Domácí Vláda si zahrává s ohněm.

Kam přijde Síkela, tam je to pozdě, říká Havlíček Domácí Ulice v Praze je jednou z nejdražších na světě! Kde za nájem zaplatíte nejvíce? Pátí nejhorší. Z Česka je vrakoviště Evropy, lidé na nová auta nemají.

0 / 5