Marija, 42

Číslo profilu 8106103
Datum registrace 01.02.2023
Aktualizován 03/27/2023
Jméno Marija
Země Czech Republic
Město Třebíč
Orientace Bisexuální
Věk 42
Znamení zvěrokruhu Beran
Výška 154 cm
Váha 62 kg
Barva vlasů Bílá
Barva očí Modrý
Kouření Ano
Alkohol Ne
Oblíbené země Srí Lanka Švýcarsko Nizozemsko Senegal

Kam se vydat na první rande a kam raději nechodit? | Pro Ženy CZ

Tuto zprávu poskytl uživatel Marija Třebíč 03/28/2023 11:25:03

Světlo tehdy prochází vyšší vrstvou atmosféry a zvyšuje se poměr nepřímého světla, odraženého od nebe. Tento efekt snižuje kontrast osvětlení a zároveň filtruje studené modré světlo — proto sluneční paprsky při západu vrhají měkké, difúzní světlo v teplých tónech.

Zlatá hodinka je hojně vyhledávána nejen fotografy a filmaři, ale i všemi, kteří si chtějí užít romantický závěr dne a třeba pořídit nějakou pěknou fotku na Instagram. Nastává zhruba 45 minut před okamžikem západu Slunce. Fotografiím nehrozí přeexponování a příliš světlé jasné plochy. Zlatá hodinka na fotografii opticky zlepšuje i tón pleti a omezuje tvrdé stíny. Samozřejmě vytváří ideální podmínky i pro focení městských scenerií ať už historického centra, industriálních budov nebo třeba betonových sídlišť a zajímavé efekty vytváří při focení lesklých povrchů např.

Tak se pojďme podívat na konkrétní místa v Praze, kde si zlatou hodinku maximálně užijete. Ochoz věže Staroměstské radnice představuje naprosto ikonickou pražskou vyhlídku, kterou ale mnozí z nás Pražanů znají jen z fotky. A to je velká škoda. Když se sem vypravíte v době zlaté hodinky, naskytne se vám panoramatický výhled na Staré Město v těch nejkrásnějších barvách.

Věž je navíc jako jedna z mála v Praze bezbariérová a na ochoz se dostanete moderním skleněným výtahem. Základní vstupné na věž je Kč a jeho součástí je i prohlídka podzemí a gotické kaple. Doprava: Nejblíže k radnici leží zastávka autobusu Staroměstské náměstí, kousek je i metro Staroměstská.

S BeRiderem můžete ale zaparkovat i přímo na náměstí mezi ulicemi Pařížská a Dlouhá nebo za radnicí v ulici Linhartská.

kam jít na rande praha Aš

Zapadající slunce má navíc pozorovatel ze Smíchova v zádech a může si tak užít výhled na zlatavé Rašínovo nábřeží, ale také Vyšehrad a působivou industriální památku v podobě železničního mostu. Ani zde nemusíte být svědky zlaté hodinky s prázdnou — Smíchovská náplavka skýtá hned několik kaváren a barů a je tak dalším skvělým místem pro odpolední romantické rande.

S BeRiderem můžete zaparkovat těsně u náplavky v ulici Hořejší nábřeží. Jedním z důvodů, proč se těšit na podzim, je mladé víno. Ve vinici sv. Kláry si můžete užít skleničku s výhledem přes viniční lány a Trojský zámek na celou Prahu. A také pořídit obligátní fotku západu Slunce přes sklenku místního ryzlinku. Před zámkem lze posedět s vlastním občerstvením u veřejných stolků se židlemi.

Kam na rande v zimě? 8 neotřelých nápadů, se kterými zazáříte | Články |

Doprava: Přímo u vchodu do vinice najdete autobusovou zastávku Kovárna pokud chcete jít procházkou přes zámek, dojeďte na zastávku Zoologická zahrada. Nejbližší zóna BeRider je před Trojským mostem 2 km pěšky podél řeky. Svah v Riegrových sadech za pavilonem, zvaným Mlíkárna, nabízí jeden z nejpůsobivějšíchpražských výhledů — přes zeleň louky, stromy a celé město na zapadající kotouč Slunce nad Pražským hradem.

Svah je orientován na západ, takže bude i na konci září příjemně vyhřátý i pro odpolední piknik nebo skleničku při západu Slunce.

Rande v Praze: 13 míst pro uspokojování romantických tužeb –

Nedaleko od svahu m je pivní zahrádka , kde si můžete koupit něco dobrého. Posedět na terase a zakoupit občerstvení je možné i v přilehlé Mlíkárně. Doprava: Nejrychleji se na svah dostanete od autobusové zastávky Na Smetance nebo tramvajové zastávky Italská. Zónu BeRider najdete ve všech ulicích, přímo přiléhajících k parku.

Když se ale odsud vydáme severovýchodním směrem, dovedou nás stezky nad majestátní skalní útvar , který se rudými tóny zapadajícího Slunce mění v krajinu jako z Divokého Západu. Krásný výhled se vám naskytne ze dvou vyhlídkových míst nad skalami a také ze západní části stezky , kde si nejvíce užijete hru světla.

Doprava: Nejbližší zastávkou je Nádraží Hlubočepy vlak, autobus , vzdálené od ploten zhruba m. Zaparkovat se dá v Hlubočepech zdarma modrá zóna zde není.

Zónu BeRiderzde bohužel nenajdete. Zlatá hodina dává zvláštní kouzlo i technickým stavbám. Jednou z těch nejoblíbenějších jeRadotínský most.

kam jít na rande praha Aš

Přímo pod ním vede cesta , na kterou se lze dostat přímo z hlavní ulice Výpadová. Po cestě lze projet přímo pod pilíři mostu nebo projít pěšky až k řece a obdivovat jeho konstrukci nebo pořídit pěkné fotky. Lokalita pod Radotínským mostem jemimochodem oblíbeným cílem milovníků autotuningu a majitelů historických vozidel, kteří zde fotí své stroje.

Kam s ním? - Echocz

Doprava: Nejblíže k mostu to je z autobusové zastávky Přeštínská. K mostu ale můžete pohodlně dojet i vlastním autem a zaparkovat na cestě, kopírující linii mostu. Zónu BeRiderv Radotíně bohužel nenajdete. Tipy na výlet. Název posledního letního měsíce nevznikl náhodou — Slunce se dostává níže nad obzor a jeho západy prozařují výhledy na město i přírodu měkkými a teplými barevnými tóny.

Kam vzít holku na rande v době covidové? - Diskuze -

Tip: Západ Slunce nastává v polovině září zhruba v , ke konci měsíce už okolo Pokud chcete pořídit pěknou fotku nebo si průběh západu vychutnat dosyta, buďte na místě o hodinu dříve. Parkování ve vybraných OC v Praze Platba za parkování v obchodních centrech může být kolikrát oříšek.

Znáte to, jdete z nákupů, plné ruce tašek, u automatu někdo hledá drobné a vy jste si stejně lístek zapomněli v autě. Aby jízda nenudila: Hry pro děti na cestu hromadnou dopravou Čeká vás dlouhá cesta hromadnou dopravou s dětmi?

Sledování dění za okýnkem tramvaje, autobusu nebo vlaku může být zábavné i poučné. Máme pro vás tipy na jednoduché hry, kterými sebe i děti zabavíte, ať už pojedete dvacet minut nebo dvě hodiny.

CityBee - Kam v Praze vyrazit, když venku prší? 33 exkluzivních tipů | Detail článku

Autem na pražská nádraží: Kde bezpečně vysadit cestující a kde zaparkovat na chvilku i na celý den Odjíždíte z Hlavního nádraží na dovolenou, potřebujete zaparkovat u Masaryčky nebo vysadit kamarády na Nádraží Holešovice nebo třeba ve Vysočanech?

Přinášíme praktické rady pro parkování u nádraží i tipy na dlouhodobé parkování za dobrou cenu. Všechny články. Nechte si posílat novinky. Praha nabízí mnoho kouzelných míst, které přímo vybízejí k romantické procházce nebo posezení s lahvinkou sektu. Ten příběh už jste určitě někdy slyšeli. V dávných časech, ještě když starověku vládla pevnou rukou Římská říše, její vládce zakazoval svým vojákům uzavírat sňatky.

Obával se, že by o svou armádu přišel, protože by vojáci chtěli zůstávat s rodinou a odmítali by se účastnit bitev. Kněz Valentýn ovšem vystupoval proti tomuto přísnému nařízení a zamilované milence tajně oddával. Za to ho čekal krutý trest. Byl popraven dne Historie pak dále hovoří o svátku Lupercalia, který byl kronikářům také známý ze starověkého Říma. V předvečer Dívka, jejíž jméno našel mladík na svém papíru, se měla v příštím roce stát jeho ženou.

Je tedy možné, že oslava tohoto svátku později splynula s legendou o sv. Valentýnovi a přerostla až k dnešnímu modernímu pojetí lásky a romantiky. Zdroj: pexels. V současnosti je Pokud patříte spíše ke druhé skupině zmíněných, určitě už dumáte nad tím, co letos s partnerem nebo partnerkou podniknete. Rozhodli jsme se vám tedy připomenout taková pražská místa, která doslova volají po romantické procházce nebo zamilovaném brunchi. Začínáme na Vinohradech. Havlíčkovy sady jsou železnou klasikou na jaře, v létě, na podzim i v zimě.

Jako se střídají barvy zdejší přírody, tak se střídají i aktivity, které tady na vás čekají. Rozkošný park nabízí příjemnou procházku, vyvýšené místo u Grébovky překrásný výhled na Vršovice a místní vinici, viničný altán pak skvělé občerstvení nebo večeři a místní umělá jeskyně nabízí spoustu zákoutí, kam se můžete na okamžik se svou láskou nenápadně ztratit.

Do Havlíčkových sadů se dostanete velmi jednoduše z Nuslí, Vršovic i Vinohrad a zcela jistě si zde svůj romantický den užijete. Příspěvek sdílený Michal eS. Kousek od centra, jen jednu zastávku od Karlova náměstí z jedné strany a Albertova z druhé, narazíte na malou, nenápadnou oázu klidu.

Botanická zahrada Univerzity Karlovy je ideálním místem k procházení se ruku v ruce v přítomnosti stovek druhů rostlin. Nejkrásněji je na tomto místě přirozeně na jaře a v létě, kdy to kvete, kam se podíváte. Ovšem chybu neuděláte ani pokud se sem vypravíte Příspěvek sdílený anna an.

Po mrazivé procházce přijde vhod něco, co by vás zaručeně zahřálo. Co byste říkali na báječnou, klidnou a stylovou kavárnu uprostřed samotného centra Prahy? Nachází se ve Vodičkově ulici, téměř naproti tramvajové zastávky Václavské náměstí a hned po prvních krocích průchodem si připadáte, jako byste právě prošli strojem času. Hluk z rušné ulice ustane a nahradí jej libozvučná jazzová hudba, interiér vypadá jako vystřižený z počátku minulého století a v menu na vás čekají ty nejdokonalejší cheesecaky, na které můžete široko daleko narazit.

Nacházíme se ovšem v centru města, a tak jedinou nevýhodou místní kavárny a restaurace mohou být poněkud vyšší ceny nebo obsazené stoly. Nezapomeňte si tedy udělat rezervaci předem. Z centra bychom se mohli pro změnu přesunout do přírody. Jako na venkově si budete připadat v Prokopském údolí. Tam, kde jste sice v Praze, ale vlastně to tam vůbec pražsky nevypadá, je to na rande jako dělané.

Pokud tedy letos počasí dovolí, vyrazte se společně ztrácet na zdejších cestičkách. Další z míst, které sice všichni dobře známe, ale v našem výčtu zkrátka chybět nesmí. Vyšehradské hradby i park lákají zamilované páry den co den po celý rok. Na svatého Valentýna tedy návštěvou této památky chybu rozhodně neuděláte. Výhled z Vyšehradu je vážně jedinečný. Pokud byste se ovšem raději klasickým místům pro zamilované raději vyhnuli, ideálním místem by mohly být například hradby pod Karlovem.

Nachází se v blízkosti Nuselského mostu, parku Folimanky i Vyšehradu. Krásný, udržovaný prostor, který na hradbách vznikl asi před sedmi lety, nabízí nejenom parádní výhled do okolí, ale také restauraci s kavárnou.

Za trochu náročnější výstup zpoza albertovských svahů nebo schodiště z Folimanky tento objev rozhodně stojí. A nechceme radit, ale třeba taková žádost o ruku je na tomto místě fakt skvělý nápad. Jeden ze skrytých pokladů Prahy se ukrývá ve vnitrobloku blízko tramvajové zastávky Lazarská. Průchod poměrně tajemným a strašidelným podchodem vás přivede ke kavárně Super Tramp Coffee, která už se nějakou dobu těší veliké oblibě. A není se čemu divit.

Káva je výborná, stejně tak jako dobroty, které kavárna nabízí. To, co je na ní ovšem vůbec nejkouzelnější, jsou rozsvícené žárovky ve večerních hodinách nad travnatou zahrádkou a božský klid.

Kavárna je zkrátka schovaná tak dobře, že si zde rande užijete ničím nerušeni. Místem, které je jako dělané pro spoustu sladkých slov, jsou bezpochyby letenské sady.

Ať už se procházíte parkem nebo se kocháte asi tím vůbec nejkrásnějším pražským výhledem u kyvadla, vaše polovička bude mít radost v každém případě. Další tipy už necháme na vás. Praha je totiž jedním z nejkrásnějších měst vůbec a každá čtvrť, ba možná každá nenápadná ulička, může ukrývat dokonalé místo pro oslavu svátku zamilovaných.

Nezapomínejme ani na další skvělé lokality, jako je Kampa, Vítkov, Střelecký ostrov nebo stovky restaurací, kaváren a divadel. Nejlepší na tom všem totiž je fakt, že každý si zde najde to své.

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled?

0 / 5