Ljuba, 45

Číslo profilu 6886629
Datum registrace 05.02.2023
Aktualizován 03/27/2023
Jméno Ljuba
Země Czech Republic
Město Náchod
Orientace Heterosexuální
Věk 45
Znamení zvěrokruhu Býk
Výška 167 cm
Váha 59 kg
Barva vlasů Bílá
Barva očí Zelená
Kouření Občas
Alkohol Občas
Oblíbené země Švédsko Tunisko Francie Španělsko Spojené státy Estonsko Kroatië

Rady a tipy, jak ochočit andulku a naučit ji mluvit - Slovácký deník

Tuto zprávu poskytl uživatel Ljuba Náchod 03/28/2023 08:07:03

Čtěte celý seriál bez omezení. S předplatným Deník. Andulka vlnkovaná patří mezi malé, ale velmi společenské a zvídavé papoušky. Pokud víte, že na ni vy a vaše děti budete mít dost času a rozhodli jste se chovat jen jednoho ptáčka, máme pro vás pár tipů, jak ji ochočit. Je ale nutné zdůraznit, že ne každou andulku baví mluvit a je možné, že se to prostě nenaučí.

seznamování papoušků Uherské Hradiště

Osobně ale mám zkušenost s papouškem, který je nadšený z každého nového slovního výrazu a při intenzivním opakování se jej naučí přibližně za týden. Papouška kupte přímo u chovatele a vyberte si samečka jsou, co se týče mluvení, učenlivější , který bude mít kolem 4 týdnů.

Někteří chovatelé prodávají papoušky ještě mladší. Našeho Froda, žlutozeleného samečka andulky, jsem si k nám do Mistřic přivezla, když měl čtyři týdny. Do té doby žil ve voliéře s ostatními andulkami. Nebyl zvyklý na lidskou ruku a v podstatě ani žádný kontakt.

Když si přivezete plachého papouška, nechte ho ze začátku v klidu v kleci. Nesahejte na něj, v klidu na něj promlouvejte, opakujte jeho jméno a klidě mu i zazpívejte - až když uvidíte, že papoušek přivykl prostředí a neleká se všeho okolo, přibližujte ruku ke kleci, nebo na pár minut vložte pomalu ruku do klece. Papouška se ale zatím nedotýkejte. Musí si zvyknout, že z vaší strany nehrozí žádné nebezpečí.

ZS Brodek u Prerova

Později zkuste nabízet pamlsky tak, aby si například senegálské proso vyzobl z vaší dlaně, potom tak, aby si na dlaň musel sednout, když chce na dobroty dosáhnout. Nechte papouška vyletět z klece do malého prostoru, kde nemá moc možností, kam usednout.

My jsme využili široké okenní parapety. Sedli jsme si s dcerou každá na jeden kraj a záclonu nechali jako zábranu před uniknutím do prostoru. Papoušek lítal mezi námi. Je pro něj přirozené sedat si vám první na hlavu. Nechte ho tak usednout, chvalte ho a nesnažte se ho chytit do dlaní.

Později si na hlavu položte ruku, aby papoušek musel přistát na ní. Zvykne si, že mu nic nehrozí. Pokud andulku potřebujete chytit — když vám uletí, nebo ji zkrátka potřebujete dostat zpět do klece, počkejte, až bude někde bezpečně sedět a pak zatáhněte rolety či zhasněte — zkrátka nastolte přítmí.

Andulky ve tmě moc nevidí, proto neuletí a navíc, neuvidí kdo je polapil a nebudou se vás příště bát.

Česká republika | Inzerce zvířat -

Postupně prodlužujte chvilky, kdy je papoušek s vámi venku. Dávejte mu dobroty senegalské proso, kousek ledového salátu, pampelišku, jablíčko. Jeho ostych časem zmizí a začne vás sám vyhledávat i ve větším a otevřeném prostoru. Když už vám papoušek bez problému sedí na rameni i na dlani a přiletí i jen za vaším hlasem, tehdy je vhodná chvíle začít ho učit mluvit. Co se náš Frodo naučil říkat?

Angličtina pro něj byla snadná. Zjistili jsme, že se Frodo rychle naučí taková slova, která se mu líbí. Poznáte to, bude na slovo reagovat. Když budete větu opakovat, a umožníte andulce sedět na vaší ruce v blízkosti vašich rtů, začne si vám o rty téměř opírat zobáček a soustředěně poslouchat. Když zřetelně opakuji slovo, které se chce Frodo naučit, sám přiletí. Líbí se mu výrazné slabiky. Opakujte slovo či větu každý den asi 5x, 6x v pětiminutových intervalech, dokud vidíte, že se papoušek soustředí a baví ho to.

Online výsledky komunálních voleb a zvolení zastupitelé , Výsledky senátních voleb , Kdy jsou komunální volby , Jak volit , Volební systém , Jak často jsou komunální volby , Proč se křížkuje , Kandidáti a strany , Členové zastupitelstev , Kdo vyhlašuje volby , Senátní volby , Prezidentské volby , Volby do roku , Bitva o radnice.

Chci zprávy do e-mailu.

Inzerce - Papoušci |

Užijte si prázdniny! Sto a jeden tip pro rodiče a děti. Rady a tipy, jak ochočit andulku a naučit ji mluvit. Nataša Budačová editorka. Přehled domácích mazlíčků, o které se zvládnete starat. Každý měsíc jiné téma, ve kterém vás Deník vždy podpoří.

Čeští RAFáci - Czech RAF Crew

Tento článek jste si mohli přečíst díky předplatnému Deník Klubu. Slovácko 8. Slovácko Slovácko v Evropě Zprávy z Česka. Slovácko 9 1. Požáry 2. Aréna názorů. Názory z regionu. Čtenář reportér Poslat příspěvek Architektura Za jídlem. Auto Dům a zahrada. Věda 3. Společnost 5. Zdraví 3. Hobby 2. Celebrity 4. Již podruhé jsme nemohli prostřednictvím Vítání ptačího zpěvu přiblížit zájemcům o přírodu fascinující svět ptáků.

Naštěstí se již situace uklidnila a akce je možné pořádat, byť za dodržování o mezení konání hromadných akcí. Rádi bychom vás proto pozvali na vycházky za ptačími sousedy. Města nejsou bez ptáků. Stačí jen mít oči otevřené a uši nastražené. Třeba i na vašem domě hnízdí rorýsi a vy o tom nevíte, protože jste je nevnímali. Budeme poznávat naše ptačí sousedy podle hlasu, hledat hnízda jiřiček, loňského Ptáka roku, zaposloucháme se společně do křiku rorýsů, někde objevíme i netopýry.

Dozvíme se, jaká nebezpečí jim v našem okolí hrozí, proč je silueta dravce mýtus i jak můžeme pomoci. Třeba jsou to i vaši sousedé! Pokud je u akce nutná registrace, účastněte se prosím akce až po potvrzení registrace. Sledujte prosím tuto pozvánku průběžně, aby vám neutekly žádné případné nové akce ani důležité změny. Sraz v pátek Večerní procházka obcí na hnízdiště rorýsů, poštolek, jiřiček a vlaštovek.

Ukázka správného zabezpečování skleněných ploch proti nárazům ptáků. Po setmění sledování netopýrů ultrazvukovými detektory a ukázka hendikepovaných netopýrů ze záchranné stanice.

Kapacita omezena — nutné se předem přihlásit e-mailem vedoucímu exkurze s uvedením telefonického kontaktu a počtu účastníků.

První seznámení s asijským kontinentem - barevná Indie - Slovácký deník

Exkurzi povede: Evžen Tošenovský mob. Akce proběhne ve spolupráci se společností ČESON v rámci projektu Skrytý život v památkách — výpravy za tajemstvím létajících savců.

seznamování papoušků Uherské Hradiště

Konec kolem Během akce dojde na kroužkování ptactva i pozorování hnízd čápa a jiřiček. Též bude připravena ukázka živých hendikepovaných netopýrů a jejich určování ultrazvukovým detektorem. Exkurzi povede: Jakub Vrána mob.

Inzerce ručně dokrmení | Papoušci | Inzerce zvířat -

Sraz v sobotu Večerní procházka na hnízdiště rorýsů a významné úkryty netopýrů kolem řeky Moravy. Při setmění sledování výletu netopýřích kolonií. Sraz v neděli Jugoslávská Ostrava — Zábřeh v Komentovaná exkurze pro veřejnost. Pozorování rorýsů, jiřiček, vlaštovek a dalších druhů městských ptáků na hnízdištích, představení různých aktivit ochrany městských ptáků při zateplování budov, před kolizemi se skly, mortalitou na sloupech a drátech el. Exkurzi povede: Evžen Tošenovský tel.

Sraz v úterý Pozorování rorýsů, jiřiček a dalších druhů městských ptáků na hnízdištích, seznámení s problémy ochrany městských ptáků při zateplování budov, před kolizemi se skly, mortalitou na sloupech a drátech el.

Nebude chybět ani blízké setkání s handicapovaným netopýrem ze záchranné stanice a po setmění sledování netopýrů ultrazvukovým detektorem. Exkurzi povedou: Gabriela Dobruská tel: a Petra Schnitzerová tel: , vycházka byla podpořena Hl. Sraz ve čtvrtek 1. Petra a Pavla. Exkurzi povedou: Gabriela Dobruská tel: a Eva Cepáková tel: , vycházka byla podpořena Hl. Sraz ve středu Masarykova v Malenovicích před kulturním střediskem v Pozorování rorýsů, jiřiček a dalších druhů městských ptáků na hnízdištích, představení různých aktivit ochrany městských ptáků při zateplování budov, před kolizemi se skly, mortalitou na sloupech a drátech el.

Po setmění ukázky moderních metod používaných při výzkumu a praktické ochraně netopýrů batdetektory , ukázka hendikepovaných netopýrů ze záchranné stanice.

Exkurzi povedou: Evžen Tošenovský tel. Sraz ve čtvrtek Komentovaná vycházka za ptačími obyvateli měst s důrazem na faktory, které ptáky ve městech ohrožují zateplování budov, kolize se skly apod. Pozorování rorýsů, jiřiček a dalších druhů městských ptáků na hnízdištích. Po setmění bude následovat sledování netopýrů a krátce se zmíníme o tom, jak využívají městské prostředí. Předpokládané ukončení kolem na zastávce Voříškova.

Exkurzi povede: Kryštof Horák tel. Začátek v , konec kolem Během akce dojde na kroužkování ptactva a krátkou vycházku kolem hnízd jiřiček i rorýsů. Vše bude zakončeno pozorováním vylétajících netopýrů a jejich určováním ultrazvukovým detektorem.

Během akce dojde na kroužkování ptactva a krátkou vycházku po obci. Vše bude zakončeno pozorováním netopýrů a jejich určováním díky ultrazvukovému detektoru. Skip to content Pozorování rorýsích letek kroužících kolem hnízdiště v podvečerním světle je úžasný zážitek.

0 / 5