Ráchel, 33

Číslo profilu 6256427
Datum registrace 06.02.2023
Aktualizován 05/29/2023
Jméno Ráchel
Země Czech Republic
Město Děčín
Orientace Heterosexuální
Věk 33
Znamení zvěrokruhu Vodnář
Výška 170 cm
Váha 64 kg
Barva vlasů Blond
Barva očí Modrý
Kouření Ano
Alkohol Ne
Oblíbené země Portugalsko Estonsko

Dům dětí a mládeže, Švantlova , Písek | Kroužky

Tuto zprávu poskytl uživatel Ráchel Děčín 05/30/2023 06:46:05

Morčata jsou společenská zvířata a budou šťastná za společnost kamaráda stejného druhu a stejného pohlaví pokud nejsou kastrovaná.

Proto už při pořizování vezměte rovnou dvě — odpadnou vám starosti se seznamováním. Pokud již máte jedno morče a chcete přidat další, je potřeba dodržet pravidla seznamování:. Proces seznamování může být u morčat trošku delší, buďte tedy trpěliví. Nikdy neseznamujte tak, že necháte morčata se na sebe navzájem dívat přes mříže klece nebo že jedno z nich budete držet, aby si ho to druhé očuchalo.

Přesně tak totiž podpoříte jejich agresivitu. Morče potřebuje společnost dalšího morčecího parťáka, člověk mu stačit bohužel nebude. Morčata jsou velmi citlivá a steskem po morčecím kámošovi mohou onemocnět a umřít.

Pokud je i taková informace některým málo, pojďme si říci, že je i zákonem dané, že sociální zvířata musí být chována minimálně v párech. Lidi často morčata oddělují, protože si myslí, že se k sobě chovají agresivně.

Naučte se ale raději porozumět jejich chování — běžné odstrkování, hádání, povídání, prohánění a někdy i vyškubnutí chloupků je v pořádku a součástí jejich komunikace. I morčátka si spolu hrají nebo vyjadřují dominanci.

strach se seznamování Písek

Některá morčata jsou velcí cíťové a mohou pískat víc, než se vám zdá v pořádku. Dokud neteče krev, nemějte strach. Doporučujeme, v případě, že máte dva samce spolu i brášky , nechat je oba vykastrovat, a to hned, jak to bude možné min.

V dospělosti totiž můžou začít vyjadřovat dominanci až moc svérázným způsobem. Není to tak, že by se úplně nesnesli, ale potřeba ukázat, kdo je pánem, je dost velká. Nejlépe uděláte, když si pořídíte samečka a samičku. Kluka ale nechte právě hned, jak to bude možné, vykastrovat, ať nemáte zbytečně mladé! Dva kastrovaní samci mívají pak velmi klidné soužití a jsou kámoši. Když ale přidáte další morče, může být problém.

Nejlépe začněme s tím, že morčátkům se nebude dobře bydlet v akvárku, plastové krabici nebo v plastovém boxu. V takových ubikacích bohužel málo proudí vzduch, většinou jsou malých rozměrů, nedají se dostatečně vybavit zavěšení jesliček, napáječek … , chybí jim dvířka atd. Celkově spíš nedoporučujeme morčata chovat venku.

V zimě mohou nastydnout a v létě se přehřát. Morče se může také nakazit nemocí nebo chytnout nějaké parazity od venkovních zvířat. Když už venkovní bydlení, tak v závětří u zdi, chráněné před přímým slunečním světlem, větrem a deštěm. V kůlně nebo pod přístřeškem. Zateplené a izolované. Nejlepší a nejpraktičtější druh ubytování pro morčíky je klec. Pro dvě morčata by měl být rozměr minimálně x 55 cm, pro kluky ještě lépe cm.

Pro tři morčata cm a více. Vždycky platí: čím větší, tím lepší! Praktické je otevírání shora. Lehce se vám tak bude doplňovat seno, vyndávat napáječka. Morče se někdy potřebuje schovat, což mu můžeme umožnit, ale spíš nedoporučujeme klasické domečky s okénky. Morče není úplně ohebné a může se v díře zaseknout.

AKTUALITY !! | Kvzpi1

Klasický domek není vhodný ani proto, že v domečku může morčátku ležet v počůrané podestýlce, a tak si způsobovat kožní problémy nejen na tlapkách. V domečku je morče zalezlé, nemá kontakt s okolím, hůř se ochočí a je víc lekavé a bázlivé. To ale neznamená, že morčeti nemůžete dát vůbec žádný domeček. Morčátka si ráda užijí teplíčka a pohodlí v hamaku nebo jiném plyšovém pelíšku — tulipytlík , kulatý pelíšek, kukaň, podložka na ležení. Seníky do klece jsou super — jedná se o ty závěsné drátěné seníky na mříže klece, které jsou vnitřní nebo venkovní.

Do výběhu můžeme umístit dřevěné seníky jesličky. Do seníku pochopitelně něco dobrého. Morče určitě bude potřebovat napáječku na vodu. Mističku nepoužívejte, lehce se v ní voda znečistí nebo ji morče vylije do podestýlky. Napáječku na vodu denně čistíme a vodu také denně vyměňujeme.

Napáječku můžeme zvolit plastovou nebo skleněnou, umístíme ji spíš zvenku klece, aby ji morče neshodilo nebo nekousalo.

Potřebuješ terapii! aneb „To si moji blízcí myslí, že jsem na hlavu?“ | Heroine

Do napáječky přidáváme 1x týdně vitamín C. Do klece ale misku umístit musíme, a to na zeleninu a granulky. Takovou misku vezmeme spíš kameninovou nebo keramickou, zkrátka aby byla dost těžká a morče ji nepřevrátilo. Zajímavými vychytávkami jsou závěsná koule na zelené krmení — do té nastrkáte salát, trávu nebo lupeny a zavěsíte dostatečně vysoko, aby do ní morče nestrkalo hlavu.

Aby se ovoce a zelenina neválely po zemi, můžeme je napíchat na speciální jehlu a tu také zavěsit dostatečně vysoko. Co se tedy týče podestýlky, můžete použít nejčastější typ podestýlky, a to jsou dřevěné hobliny pro koně nebo od truhláře.

Degudrey - doupě Degu: Seznamovací technika V.A.N.A.

Z klasických na trhu hledejte spíš bezprašné. Fajn jsou také dřevěné pelety , ale jsou dost tvrdé a dělají rámus, nepráší jako hobliny. Oblíbená je v poslední době také buničitá podestýlka Asan.

Místo podestýlky můžete na dno klece umístit i koberečky — ty ale musíte denně vyměňovat a prát — ušetříte ale za podestýlku. Skvěle také poslouží podložky zdravotní — dávají se třeba pod miminka.

U chovatelů morčátek jsou hodně oblíbené domácí výběhy. Takový výběh lehce vytvoříte z ohrádky. Nebo si můžete vyrobit ohradu ze dřeva. Do výběhu dáme napáječku, domeček, pelíšek, misku s jídlem. A co venkovní výběh? Morče pouštíme na trávu ven jen v případě, že už je země prohřátá sluníčkem. Jinak by morče mohlo nastydnout. Morče nedáváme do trávy přešlé nočními mrazíky — ve zmrzlé a opět rozmrzlé trávě se totiž mění struktura a začíná hnilobný proces, který způsobuje morčatům zažívací problémy.

Vždycky musíme zajistit stín, aby se morče nepřehřálo. Dle dostupných informací z webu České jezdecké federace rozpočet této zastřešující organizace jezdeckého sportu v České republice převyšuje 39 milionů korun.

Mistryně České republiky ve všestrannosti a účastnice evropského šampionátu v drezuře Kristýna Přikrylová sbírá úspěchy a zároveň zaznamenala největší posun v dosavadní kariéře s valachem Lowenem. O něm v rozhovoru vypráví. Start v nedělním Japan Cupu je dalším velkým úspěchem kazašského žokeje Bauyržana Murzabajeva, který svou kariéru rozbíhal před deseti lety v Česku. Po účasti v prestižním dostihu se do Tokia vrátí už koncem prosince na dvouměsíční zimní angažmá.

Ve středu Byl vyučeným podkovářem a sportovní úspěchy svého času sbíral na parkurových kolbištích. Olympijský medailista ve všestrannosti Oliver Townend patří už řadu let ke světové elitě. Vedle úspěchů má za sebou i karamboly. Před lety mu zachránila život airbagová vesta. Utrpěl těžká zranění, ale smysl pro suchý anglický humor neztratil.

Naděje parkurového sportu Vanessa Ingrid Pecina se po přesunu z Floridy začala naplno věnovat jezdecké přípravě a svůj posun přičítá spolupráci s Veronikou Jelínkovou. Letos nedala šanci soupeřům při martinickém finále pohárového Czech Junior Cupu.

Zástupci České jezdecké federace si odváží z právě končícího General Assembly FEI skvělou zprávu pro fanoušky parkurového skákání. Kvalifikační závod pro olympijské hry v Paříži se uskuteční příští rok v Chuchle Areně Praha. Radek Rouč je již rok prezidentem České jezdecké federace. Co se povedlo a co se nepovedlo, jak si vede tato zastřešující organizace jezdeckého sportu v ČR po ekonomické stránce a co ji čeká v blízké budoucnosti, o tom hovoří v podcastu EquiRadia.

Dubcová: Po pádech přišel strach. Dnes jezdím s respektem a pokorou. Odmalička docházela Tereza Dubcová pravidelně na hipoterapie a právě tehdy ji svět kolem koní uchvátil.

Když dostala v sedmi příležitost věnovat se paradrezuře, nebylo co řešit. Přestože zažila i chvíle strachu, dnes se nebojí v sedle ani skákat. Další fotografie 5 v galerii ». Paradrezurní jezdkyně Tereza Dubcová v roce do poslední chvíle nevěděla, zda-li se zúčastní republikového šampionátu či nikoli. Rozhodnutí na poslední chvíli nakonec přineslo velký úspěch v podobě mistrovského titulu i přesto, že se teprve seznamovala s novým koněm.

Řekněte mi, prosím, na úvod - jaká pro vás byla sezona ? Začátek byl takový složitý.

strach se seznamování Písek

Měla jsem nového parťáka Erina, tak jsme si na sebe zvykali, a pak byly ještě ty zákazy a omezení, takže jsme vůbec nevěděli, zda budeme moci vyrazit na závody. S Erinem je skvělá spolupráce. Myslím, že jsme si sedli velmi dobře. Je to kůň, který byl ježděn už jedním handicapovaným jezdcem, takže jsme se sehráli celkem dobře. Hodně mě toho naučil a učí do teď. Dokonce jsme si spolu troufli začít i parkurové skákání, ale to jen okrajově.

Je to prostě úžasný kamarád. Erin je přímo váš nebo ho máte zapůjčeného? Erin není bohužel můj, ale mám ho půjčeného od své skvělé trenérky Lenky Suché, která ho zároveň pro mě připravuje, a nás trénuje ve spolupráci Jarčou Vláškovou. Přibližně dva roky ve spolupráci s Erinem, ale už jsme se potkali v mých začátcích v mých čtyřech letech při hipoterapii ve stáji Rozárka, kde to vlastně úplně všechno začalo. Ano, učaroval mě pohled z koňského hřbetu.

Jsou to nádherná zvířata, do kterých se prostě musí každý zamilovat. Když přišla v mých sedmi letech nabídka vrhnout se do paradrezurních závodů, nebylo co řešit. Péče o koně, závodní atmosféra, spousta nových kamarádů a otevřených možností ukázat, co umím. Poznala jsem, že i když jsem jezdec s nějakým handicapem, nezastaví mě to, jde všechno, po čem toužíte. Vzpomínáte si na své první okamžiky v sedle?

Bála jste se? Je to zvláštní, ale nebála. Tak nějak jsem to brala jako normální věc.

Jiří Strach: Věří Češi v Boha jen na Vánoce a bude Anděl Páně 3? | Ecz

Asi mi v tu chvíli nedocházelo, že se může něco stát. Na začátku bylo všechno fajn, jako prckovi mi nedocházelo, že i kůň je zvíře a i zvířata mají své nálady. Samozřejmě následovalo několik pádů a v hlavě se mi usadil strach, ale i ten jsem dokázala překonat. Jediným takovým problémem ze začátku bylo najít ty správné pomůcky k ovládání koně.

Mamka mi musela nechat vyrobit speciální otěže, které by pomohly mně, ale zároveň nevadily koni. Bylo náročné po prvních pádech najít znovu sebejistotu?

Ano, bylo, nějakou dobu mi to trvalo, ale měla jsem kolem sebe lidi, kteří mě dostali znovu do pohody. A díky mým koňským kamarádům jsem to zvládla.

Už to bude osm let, co jsem jela první závody. Ale pamatuji si je dobře, to jsem měla svého první parťáka poníka Raráška a jeli jsme spolu do Hradištka u Sadské na mistrovství České republiky.

Byla jsem tam úplně nejmladší a nejmenší. Získala jsem tenkrát třetí místo.

Jak překonat strach | Autoškola Ťupa Písek

Byla to velká legrace, protože tam byli všichni jako moji tátové a mámy a strejdové a tety, všichni se o mě starali a byli moc hodní a milí. Vnímáte takto český paradrezurní svět obecně? Máte hodně přátel kolem koní? Paradrezurnímu sportu se aktivně věnuji devět let a zatím jsem se setkala jen se skvělými lidmi.

Kolem tohoto sportu je spousta fajn lidí, kteří neváhají s čímkoli pomoct nebo cokoli zařídit. Když jsme na závodech, všichni se navzájem podporujeme a fandíme si, i když jsme vlastně soupeři. To je na tom to krásné. Ale nejen lidi v para sportu jsou skvělí, také samotní zdraví drezurní jezdci se nám snaží pomoct a podpořit nás. Prostě fajn prostředí a jsem za to ráda.

Alespoň z mého pohledu. Mám radost, že je to pro vás takto příjemné prostředí. Kterých jezdeckých úspěchů si nejvíce vážíte? Za můj největší úspěch považuji mistrovství České republiky v Olomouci v roce Podařilo se mi získat první místo a titul mistra v kategorii nezařazených. Vážím si ho úplně nejvíc, protože rozhodnutí jet na mistrovství padlo jen pár dní před odjezdem. Vše se semlelo tak rychle, že ani nevím, jak se to vše odehrálo. Odjezd byl ovlivněn nejprve různými zákazy ohledně koronaviru a nemožností pořádně trénovat, a taky jsme se rozhodovali kvůli tomu, že jsme spolu s Erinem byli jen krátkou dobu a nebylo jisté, jak bude kůň reagovat v neznámém prostředí.

Neobvyklá seznámení slavných: Dvojité rande, plavání se žraloky i mše v kostele - Prachatický deník

Nakonec jsme to riskli a konal se úspěch. Zmínila jste se, že zkoušíte i skokové ježdění. Máte v tomto směru i parkurové ambice, nebo se jedná zatím spíš jen o takové zpestření? Ambice žádné nemám, vše je spíše vedeno jako zpestření a zároveň jako kondiční cvičení pro koně. Ale víte, jak to je, nikdy neříkej nikdy. Objednejte si týdenní newsletter o koních do svého e-mailu!

K odběru se přihlašte ZDE! Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa.

Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne! Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku!

Spravujeme pro vás:. Štítky: Tereza Dubcová paradrezura. Pád mu změnil život. Vzdát se? Je to mé obrovské zrzavé dítě Vladimír Votřel: Kladu si velké cíle. Diskuze Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nejnovější články.

0 / 5