Františka, 48
Číslo profilu | 5232482 |
---|---|
Datum registrace | 03.02.2023 |
Aktualizován | 06/2/2023 |
Jméno | Františka |
Země | Czech Republic |
Město | Mělník |
Orientace | Heterosexuální |
Věk | 48 |
Znamení zvěrokruhu | Blíženci |
Výška | 174 cm |
Váha | 51 kg |
Barva vlasů | Červený |
Barva očí | Líska |
Kouření | Ano |
Alkohol | Občas |
Oblíbené země | Thajsko Egypt |
Potraviny on-line slaví druhé výročí | CZ TEST | podporováno Potravinářskou komorou České republiky
Děti a mladé lidi, stejně jako jejich rodiče nebo nás, zaskočilo v půlce března vyhlášení nouzového stavu, tedy opatření vyvolané pandemií onemocnění covid Tato nečekaná situace přinesla mnoho negativ, ale také pozitiv. Naše organizace Proxima Sociale, o. Pro naše klienty a klientky, ale také pro děti a mladé lidi, kteří o nás doposud neslyšeli, jsme hledali prostor pro propojení v prostředí, které je pro ně daleko přirozenější než pro nás — v online světě.
A zjistili jsme díky tomu mnohé: co mladé baví, jaké jsou trendy, čím se v době nouzového stavu zabývali, co dělali, jaká jsou rizika online světa, ale také to, jaké pro nás je si práci v online světě vyzkoušet a třeba se pro ni i nadchnout. Od Začali jsme proto intenzivně vymýšlet, jak prorazit online a jak během nouzového stavu získat informace, které nám mohou být užitečné i po jeho skončení.
Nejprve jsme zmapovali dostupné sociální sítě a aplikace, které nám mohly pomoci udržet s dětmi a mladými lidmi kontakt.

Již delší dobu víme, že pro děti a mladé lidi není hlavní sociální sítí Facebook, ale Instagram. Proto naše lokality [1] mají na Instagramu každá svůj účet a již delší dobu usilují o propagaci služeb a komunikaci právě skrze něj.

Také nám ale bylo známo, že další zajímavou platformou, na které se pohybují mladší lidé přibližně do 15 let , je sociální síť TikTok. Některé z lokalit tedy spustily své účty i zde. Facebook jsme se rozhodli nadále používat především kvůli komunikační aplikaci Messenger, protože je pro naši cílovou skupinu nejčastěji využívanou formou. Pro komunikaci jsme pak zvolili také aplikaci Discord, která je využívána jako komunikační nástroj pro hráče her. Kromě toho jsme obnovili některé Skype profily a zároveň zjišťovali, skrze jaké platformy se ještě kontaktu s dětmi a mladými lidmi můžeme věnovat.
Kromě Hangouts meet, Jitsi meet a Zoom jsme během doby karantény vyzkoušeli i mnoho dalších. Měli jsme tedy v ruce prostor pro kontakt, ale věděli jsme, že to nebude stačit. Věnovali jsme proto čas také podobě naší práce a nastavování síťování. Vyhledávali jsme další návazné služby, které jsou schopny pracovat s tématy jako domácí násilí či jinými, podrobně jsme mapovali fungování návazných služeb v době nouzového stavu a zároveň vyhledávali organizace, které dětem a mladým lidem pomáhají online.
V neposlední řadě jsme chtěli vědět víc. Chtěli jsme vědět, co mladí řeší, jak se baví, čím se zabývají, jak reagují na situace, které se kolem nich dějí. Chtěli jsme sledovat, kde spolu mladí veřejně diskutují a o čem, co je zajímá a jak na věci reagují.
Cílem bylo vytvořit si aktuální přehled, který nám pomůže v adresnější práci s mladými lidmi a umožní nám plnit naše cíle i v době omezených nebo zakázaných služeb. Potřeba naší práce ze strany cílové skupiny se totiž krizí nezmenšila, ale spíše vykazovala jiné parametry. V období od Úbytek je dán především typem komunikace, uzavřená NZDM a zároveň omezená možnost kontaktu nám umožňovala jen práci online, tudíž bylo zřejmé, že k úbytku uzavřených individuálních plánů dojde.
Zajímavé ale je, že naše práce byla o to intenzivnější. V loňském roce jsme v přímé práci na individuálních plánech s cílovou skupinou v období od Kdybychom operovali s čísly výše tedy počet podepsaných individuálních plánů , naše praxe ukazuje, že jsme daleko více a hlouběji mapovali situace klientů a klientek, stejně jako jsme více síťovali a hledali pro ně návazné služby.
Informace, které v textu zmiňujeme, jsme během období Na sociálních sítích jsme ale profily nezakládali v době nouzového stavu, ale pro komunikaci s cílovou skupinou jsme první začali zakládat již před lety. Až ve výše uvedené době jsme pak ale prostor věnovali i většímu mapování dětí a mladých lidí na sociálních sítích. Netroufáme si odhadnout, jak velký počet dětí a mladých lidí s námi interagoval, ale například v případě zhlédnutí našich příspěvků nebo reakcí jsme zaznamenali zájem v určitých momentech až 40 dětí nebo mladých osob.
Našich anket se zúčastnilo průměrem 20 dětí nebo mladých lidí. Sběr dat a online monitoring realizovali pracovníci a pracovnice programu děti a mládež, kteří pravidelně zaznamenávali své postřehy, výstupy a interpretace situací, které na sítích postřehli. A právě z těchto materiálů pak vycházíme. Co se týče témat, která děti a mladí lidé s Proximou řešili, i tady jsme zaznamenali drobnou změnu.
Tím, že nedošlo k nárůstu v tomto tématu, můžeme říci, že děti a mladí neřešili téma školy o nic více než v době, kdy seděli v lavicích. Změnila se drobně témata, která mladí vnášeli. Důvod vidíme především v tom, že mladí lidé v době nouzového stavu nemuseli tolik řešit například vztahy ve třídě nebo konflikt s učiteli, místo nich ale reagovali na podobu výuky.
HC Stadion Vrchlabí – Fanzone – Diskusní forum
Mladí velmi intenzivně popisovali, že nároky škol jsou příliš vysoké. V našich monitorinzích a spolupráci s mladými se často objevovalo, že nemají problém s pochopením úkolů nebo s jejich zpracováním, ale s jejich množstvím. I my jsme vysledovali, že se u dětí a mladých lidí zvýšila. Ač se někteří rodiče se snažili online život svých potomků limitovat, ve stavu, kdy nebylo možné v zásadě vycházet, online komunikace mezi mladými zintenzivněla.
Zaznamenali jsme případy, kdy mladí lidé byli online pouhé dvě hodiny denně, ale i takové, kdy to bylo přes 12 hodin. Co ale doba karantény přinesla pozitivního, byla potřeba trávit čas mimo domov a mimo online prostředí.
Compliance opatření v obchodní společnosti |
Ta se postupně během celého sledovaného měsíce zvyšovala. Na začátku nouzového stavu nedocházelo k masivní potřebě chodit ven, o několik týdnů později ovšem už mladí lidé začali postovat fotky z venkovního prostředí, hojně mluvili o tom, že chtějí být venku, a dávali důraz na sociální kontakt naživo se svými vrstevníky.
Čas strávený online se pak často dělil mezi následující činnosti, i když si netroufáme říct, jaká přesně byla doba strávená na jednotlivých činnostech:. Ke změně došlo v tématu zdraví. Zaznamenali jsme potřebu dětí a mladých lidí bavit se o tom, co se děje, co covid znamená, vyhledávat informace o vládních nařízeních, potřebu se orientovat v tom, co se okolo nich děje. Téma tedy rezonovalo po celou dobu a děti i mladí oceňovali naše shrnutí a posty, které se týkaly interpretací současné situace.
Jak často zmiňovali, byli jsme pro ně v tomto období velmi důvěryhodným zdrojem informací, což na nás kladlo větší nároky, protože ani pro nás nebyla často interpretace nařízení jednoduchá.
Boleslav - Brno , lídrovi vzal výhru v nastavení Michal Škoda -
Vytvářeli jsme ale různé infografiky a obrázky, které mohly pomoci opatření a situaci pochopit. Často jsme také řešili téma sebelásky, sebevědomí a sebehodnoty, převážně u dívek ve věku 10—15 let, které se pak často zajímaly o to, co to je, jak se to dá naučit a jak a s kým na tom mohou pracovat v budoucnu. Posledním z témat, kterému se budeme věnovat, jsou vztahy a rodina. V době karantény bylo náročné prostředí doma především pro děti a mladé lidi z domácností, kde se něco dělo už předtím.
Nejčastější spory se tak točily a točí okolo nových partnerů rodičů a nesouhlasu rodičů s tím, co děti a mladí dělají. Čaj je spolu s vodou nejrozšířenějším nápojem na světě. Je to jediný nápoj, který lze podávat teplý i studený, kdykoli, kdekoli a z jakéhokoli důvodu.
Čaj neobsahuje sodík, tuky, sycené nápoje ani cukr a nemá prakticky žádné kalorie. Čaj pomáhá udržovat správnou rovnováhu tekutin. Nové studie prokázaly, že lidé, kteří pravidelně konzumují 3 a více šálků černého čaje denně, mají snížené riziko srdečních onemocnění.
Zelený čaj snižuje hladinu cholesterolu, riziko ischemické choroby srdeční a počet krevních destiček studie Dongfeng-Tongji. Více než 3 studií hodnotí vliv čaje na riziko vzniku různých typů rakoviny.
Studie publikovaná v časopise Journal of Molecular Nutrition and Food Research zjistila, že antioxidant zeleného čaje pomáhá ničit rakovinné buňky tím, že ničí buněčné mitochondrie. Snížené riziko rakoviny tlustého střeva ve srovnání s těmi, kdo čaj nepijí. Pití čaje je rovněž spojeno s nižším rizikem vzniku rakoviny kůže. Vědci předpokládají, že katechiny obsažené v zeleném čaji mohou kromě antioxidačních a protizánětlivých vlastností ovlivňovat několik genů zapojených do buněčného cyklu, které mohou inhibovat růst nádorů vaječníků a zpomalovat progresi rakoviny prostaty a děložního čípku.
🍵 Zajímavosti a zdravotní fakta o čaji
Výzkum Alzheimerovy asociace identifikoval několik faktorů, které mohou snížit riziko neurologických onemocnění souvisejících s věkem, a čaj je jedním z nich, protože antioxidanty obsažené v čaji mohou chránit mozkové buňky před volnými radikály.
Kromě toho má L-teanin obsažený v čaji přímý vliv na oblasti mozku, které řídí pozornost a schopnost řešit složité problémy. Ohsakiho studie zjistila, že pití 5 šálků zeleného čaje denně oproti 1 šálku vykazuje nižší riziko demence. Kromě toho má čaj řadu dalších příznivých vlastností pro mozek - snižuje úzkost, zlepšuje paměť, pozornost a mozkové funkce. Studie Mahmouda a Hainese ukázaly, že pití 3 šálků černého čaje denně vykazuje snížení glykovaného hemoglobinu, a to díky snížení speciálních prozánětlivých cytokinů a jeho vlivu na oxidační stres, a z dlouhodobého hlediska má pozitivní vliv na léčbu diabetu.
Studie na potkanech prokázaly, že polyfenoly zeleného čaje mají pozitivní vliv na metabolismus lipidů a inzulinovou rezistenci. Bylo také prokázáno, že zvýšená konzumace flavanolů které jsou v čaji hojně zastoupeny snižuje riziko cukrovky 2.
Ramcové seznámení BOZP a PO :: Školení - revize - elektro - BOZP
Některé studie prokázaly, že pití čaje bez doplňování kalorií může pomoci regulovat hmotnost. Čajové flavonoidy zvyšují rychlost metabolismu a oxidaci tuků. Čaj také přináší pozitivní změny v metabolismu, což přispívá ke snížení hmotnosti a jejímu udržení.
Metaanalýza Guo, Ku a dalších vědců analyzovala potenciální vztah mezi konzumací čaje a množstvím kostních minerálů. Všechny studie prokázaly zvýšení hustoty kostí a snížení rizika osteoporózy u pijáků čaje ve srovnání s nepijáky.
Výzkum provedený Shenem, Chuem a Wanem. Byly provedeny také studie o potenciálních účincích čaje na imunitní funkce.
Odborný článek: Voda v okolí Mladé Boleslavi
Studie Harvardovy univerzity ukázaly, že čaj obsahuje složku, která může tělu pomoci odvrátit infekce a posílit imunitní systém.
Klinické studie ukázaly, že některé imunitní buňky účastníků, kteří pili 5 šálků černého čaje denně po dobu týdnů, vylučovaly 4krát více interferonu než na začátku studie. Užívání černého čaje poskytuje imunitnímu systému přirozenou odolnost vůči mikrobiálním infekcím a působí preventivně proti chřipce a nachlazení studie Kamath a Wang.
Všechny kategorie rozbalit zavřít. Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím na sociálních sítích. Najděte si ideální čaj pro vás Typ čaje Čistý sypaný čaj Aromatizovaný čaj Nezáleží.
0 / 5