Bára, 19

Číslo profilu 4981887
Datum registrace 04.02.2023
Aktualizován 05/29/2023
Jméno Bára
Země Czech Republic
Město Prachatice
Orientace Heterosexuální
Věk 19
Znamení zvěrokruhu Rak
Výška 187 cm
Váha 72 kg
Barva vlasů Bruneta
Barva očí Černá
Kouření Občas
Alkohol Ne
Oblíbené země Bulharsko Francie

Rozhovor: Krasné a bohaté ženy se nejhůře seznamují, říká psycholog -

Tuto zprávu poskytl uživatel Bára Prachatice 05/30/2023 02:10:05

Doomscrolling a doomsurfing. To jsou nové pojmy označující tendenci hledat neustále na sítích špatné zprávy. Smutné, skličující a depresivní články na nás, obzvlášť v dnešní době pandemie koronaviru a války na Ukrajině, číhají na každém rohu. Proto je někdy extrémně těžké se jim vyhnout. Hledání a sledování špatných zpráv však může mít negativní vliv na naše chování i náladu. Mnoho lidí zažívá od dob lockdownů způsobených pandemií chronický stres. Dalšími faktory, které přispívají špatným náladám jsou například klimatická krize, zvyšující se životní náklady a v poslední době i ohrožení evropské a světové bezpečnosti kvůli válce na Ukrajině.

Někomu se může zdát, že už se na světě neděje nic dobrého, což samozřejmě není pravda. Když se však ponoříme pouze do doomscrollingu, nadměrného množství času na obrazovce věnovaného čtení negativních zpráv, může to tak vypadat. Doomscrolling může vyvolávat a zvyšovat pocity úzkosti i deprese, píše odborný server The Conversation.

Zkuste si například představit, jak smutní se cítíte při sledování tragického dramatu se smutnou hudbou v pozadí, naproti tomu, když se díváte na komedii či romantický snímek, cítíte se obvykle veselí či nabití energií a stejné je to i u zpráv. Způsobují to dva psycholigické jevy, prvním je takzvané navozování nálady jev, který může měnit naše momentální rozpoložení a empatie.

2. Jak se hledá muž s velkým M |

Serotonin je důležitá mozková chemická látka pro regulaci nálady a jeho hladina může klesat, když jsme dlouhodobě chronicky vystresovaní nebo zarmoucení kvůli špatným zprávám. Studie dokonce ukazují, že je možné snížit hladinu serotoninu v těle zdravých lidí prostřednictvím poslechu smutné hudby.

Empatie je dobrá a důležitá vlastnost, která nám pomáhá žít s ostatními a podporuje fungování společnosti. Je to schopnost vcítit se do druhých.

Nadměrná empatie však při sledování tragických světových událostí může vést k přemítání o negativních scénářích a myšlenkách, které má dopad na naše duševní zdraví a pohodu. Neustálý tok špatných myšlenek v hlavě může vést k depresím či úzkostem. Tyto stavy, pokud jsou dlouhodobé, mohou mít obrovský vliv na naši mysl, což ve finále vede ke skutečným kognitivním poruchám, jako je snížená pozornost, problémy s pamětí a uvažováním.

Negativní informace totiž natolik zaměstnávají naši paměť a pozornost, že se kognitivní síla vyčerpá a nadále nezvládá tyto schopnosti používat k jiným věcem. Tím se pak dostáváme do začarovaného kruhu, nasáváme negativní zprávy a kvůli tomu nejsme schopni vnímat jiné, příjemnější. Čím déle navíc setrváváme ve špatné náladě, tím je po nás těžší myslet flexibilně. Proto se pak dostáváme do stavů, kdy máme pocit, že tohle špatné období nikdy neskončí nebo že neexistují žádné dobré zprávy.

To hlavní co pak cítíme, je pocit totální bezmoci. Nemusíte však trpět klinickou depresí, abyste měli potíže s pozorností. Zásadně ji mohou ovlivnit také technologie, které denně používáme.

Jedna studie například zkoumala účinky přijímání nejnovějších zpráv na mobilní telefon, zatímco respondenti psali test. Skupině, která byla rušena zprávami, trvalo dokončení testu podstatně déle a navíc zažila mnohem vyšší úroveň stresu ve srovnání se skupinou, která psala bez rozptylování. Není to tedy jen negativní obsah, jenž konzumujeme, který může poškozovat naši pozornost, ale také samotné technologie, které používáme.

To může v konečném důsledku ovlivnit náš výkon v práci, ve škole nebo dokonce v sociálním prostředí. Nabízí se tedy otázka, co s tím vším můžeme dělat?

Člověk hledá smysl: Úvod do logoterapie - Viktor Emil Frankl | Databáze knih

Jedna věc je jasná, je důležité se vyhýbat obsedantnímu doomscrollingu, k tomu jsou zapotřebí chvíle pro oddech a relax. Zkuste si tedy naplánovat nějaké denní činnosti, které vás baví, uvolňují a odbourávají stres. Čtěte knihy, sledujete zábavné filmy, navštěvujte přátele. Náladu i paměť zlepšuje například učení se něčemu novému, jazyku či hudebnímu nástroji. Dalším způsobem, jak převzít vnitřní kontrolu nad celou situací, je aktivně se zapojit do pomoci. Například podporou charitativních organizací, které nyní pomáhají na Ukrajině.

V inzerátu hledají supermana: nevadí, i tak odpovězte – Poradna –

Když uděláte akt laskavosti, aktivuje to v mozku pocit zadostiučinění a pomůže vám udržet si v aktuální situaci zdravý rozum. Co to vlastně toxický vztah je?

Líbí se mi definice převzatá z Cambridge Dictionary. Hlavní problém je to, že toxicita ve vztahu není na první pohled hned vidět nebo si to ve své zamilovanosti nechceme připustit. Hodně to souvisí s tím, jak se my sami máme rádi, co našemu partnerovi dovolíme, jaké mu nastavíme hranice a co ve vztahu s takovým člověkem vlastně hledáme my.

Možná nám v dětství chyběla bezpodmínečná láska od rodičů a tak si myslíme, že nám ji ten druhý poskytne a v našem srdci se zacelí hluboká černá díra a touha být milovaní a přijímáni. Většinou totiž očekáváme, že se ten druhý k nám bude chovat naprosto stejně, jako se my chováme k ní nebo k němu. Každý z partnerů vnímá vztah jinak a co je toxické pro jednoho, nemusí jako toxické vnímat ten druhý.

Nicméně, existuje několik signálů, které vám napoví, že je ve vztahu něco špatně. Je to neustálá, velmi útočná kritika. Tomu druhému taková kritika nedělá dobře, protože vychází z nějakých předchozích zranění partnera, který vás kritizuje.

Pokud se ke kritice připojí i tzv. Je v ní skryto odmítnutí partnera. Přiznejme si to upřímně, každý člověk lže několikrát za den. Musíme ale rozlišovat lhaní, které je ve prospěch partnera a lhaní, kdy tomu druhému způsobíme bolest nebo ztrátu důvěry. Pokud partnerce napíšete, že jedete z práce hned domů, ale cestou se zastavíte pro kytici růží a koupíte lahev vína, abyste si mohli udělat hezký a romantický večer, potom je taková forma lži přijatelná.

Závažné lhaní se projevuje tím, že před partnerem záměrně něco tajím, nechci mu z nějakého důvodu říct pravdu, protože by to moji osobu vykreslilo ve špatném světle nebo nemám úplně čisté svědomí. Uvedu pár příkladů. Představte si např. Pokud ale zažíváte závažné lhaní několikrát ve vztahu, je otázkou, co vás v takovémto toxickém vztahu stále drží. Dělat chyby je lidské a chyby zkrátka děláme všichni. Dospělé chování je takové, kdy si chybu přiznám, poučím se z ní a příště ji už nikdy nebudu opakovat.

Pokud svého partnera opravdu miluji, záleží mi na tom, abych chyby nedělal a svého partnera tímto nezraňoval. Toto není zdravý vztah, ale závislost.

Většina z nás používá manipulaci, abychom dosáhli svého cíle např.

Když člověk není schopen někoho plně milovat - Novinky

Manipulací chceme dosáhnout, aby ti druzí přijali naše argumenty, aby udělali něco, co sami udělat nechtějí. Pomocí manipulace se manipulátoři snaží působit na naše myšlení a chování. Snaží se svou oběť ovládat a naplnit tak svoje touhy a přání.

muž hledám člověka Aš

Vyvolat ve vás pocity strachu, viny, pochybnosti nebo na vás vyvinout tlak. Důvodů je několik. Mají pocit strachu, selhání, bezmoci. Nebo se to naučili v dětství od svých rodičů, sourozenců, učitelů, kamarádů. Někdy to může být taková hra z jejich strany, aby si otestovali, co ti druzí vydrží a kam až mohou zajít. Nebo aby svoje selhání přehodili na někoho jiného a oni pak vypadali jako ti hodní. Někdo si také libuje v roli oběti a snaží se svého partnera pošpinit, aby z toho vyšel jako ten, kdo je chudáček a ve vztahu hrozně trpí.

On hledá ji, ona hledá jeho - Diskuze -

Opět uvedu příklad. Představte si situaci, kdy vaše partnerka napíše svému kamarádovi, že ji partner brání jít s ním na hory, že by pak měla doma zle. Je to ukázka drsné manipulace, protože sama nechce převzít odpovědnost za to, že by kamarádovi oznámila, že už má partnerský vztah a chce víkendy trávit se svým přítelem, kterého celý týden nevidí. Dotčený kamarád, který je v tomto platonickém vztahu citově zaangažovaný si zprávu ještě více přibarví a ostatním kamarádům ve skupině řekne, jaký je ten nový partner hrozný, jak v tom vztahu jeho kamarádka trpí a je nespokojená, že ji partner brání chodit s ním na hory a ona by to tak moc chtěla.

Partner potom neví, proč se ostatní kamarádi k němu chovají rezervovaně, proč se kamarádský vztah ve skupině narušil a teprve po 3 měsících zjistí, jaké manipulativní pomluvy o něm jeho partnerka šíří za jeho zády.

William Saroyan citáty | Databáze knih

Manipulátoři se vždy chovají tak, aby mohli svoje slova popřít nebo říct, že to ten druhý špatně pochopil, že to byl jen hloupý vtip a že oni vlastně za nic nemůžou. Pokud s vámi někdo tímto způsobem manipuluje, není na co čekat a je potřeba vztah co nejdříve ukončit. Lidé se nemění, to jen my pořád očekáváme, že se ten druhý změní, bude se chovat férově, uvědomí si svoje chování a změní ho.

muž hledám člověka Aš

Respekt a vzájemná úcta je základem každého dobře fungujícího vztahu. Pokud mám někoho opravdu rád a miluji ho, budu svému partnerovi vždy projevovat úctu, lásku a respekt. Nebo si tajně dopisuje s ostatními muži a vám o tom lže.

0 / 5

Populární profily

krestanska seznamka Bílina

Terezia, 32

seznamka louny Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

Vladimíra, 24

hledám lad Plzeň

Tereza, 39

rychle rande ostrava Strakonice

Helena, 32

svatební agentura velké bílovice Ústí nad Labem

Sylvia, 19

dívky hledají partnery Brno

Radomíra, 35