Agáta, 26

Číslo profilu 3798210
Datum registrace 05.02.2023
Aktualizován 03/23/2023
Jméno Agáta
Země Czech Republic
Město Chrudim
Orientace Bisexuální
Věk 26
Znamení zvěrokruhu Lev
Výška 151 cm
Váha 46 kg
Barva vlasů Červený
Barva očí Zelená
Kouření Ne
Alkohol Ano
Oblíbené země Zanzibar Bulharsko

Přehled opuštěných zvířat |

Tuto zprávu poskytl uživatel Agáta Chrudim 03/24/2023 07:34:03

Alternátor – ekotechnické centrum Třebíč -

V Třebíči v ekotechnickém centru je unikátní projekční koule , která simuluje přírodní a vesmírné úkazy.

V současné době najdete takové zařízení jen na deseti místech v Evropě. Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči je jediné science centrum na Vysočině. Sídlí v areálu bývalé Baťovy továrny a kromě expozic věnovaných zejména energii a jejímu využití jsou jeho prostory věnovány i historii výroby obuvi a ponožek v Třebíči. Centrum je rozděleno do pěti expozic. Navštívit je mohou malé děti i dospělí. Mimo to se tam koná i řada doprovodných akcí, zejména pro školy a školky.

První část s názvem Plnou parou vpřed ukazuje parní lokomobilu, unikátní sbírku stabilních motorů a parní stroj. Návštěvníci se seznámí s tím, jak tyto stroje pracovaly a k čemu sloužily, na velkém dotykovém panelu si mohou parní stroj i složit, aby pochopili jeho princip.

Expozice Energie a náš svět se zabývá různými zdroji energie na planetě. Nejzajímavějším exponátem je část lopatky z větrné elektrárny , která zároveň slouží jako lezecká stěna.

SK Horácká Slavia Třebíč » Ptejte se » Redakce webu

Najdete zde i funkční turbínu, která ještě nedávno sloužila v papírnách v Přibyslavicích. Věda na kouli je ojedinělá snad na celém kontinentu. Na zhruba dvoumetrovou kouli umístěnou ve zvláštním multimediálním sále promítají čtyři speciální projektory data, která do Alternátoru dodává NOAA i NASA, a to často i v reálném čase. Expozice Boty a ponožky se zabývá zejména výrobou obuvi v Třebíči, a to jak za Baťovy éry, tak za socialismu.

Návštěvník zde najde staré obuvnické stroje a pletačky ponožek, nad kterými visí hesla typická pro Baťu i pro znárodnělé hospodářství. Nejnovější výstava Závislosti zajímavou formou upozorňuje na problematiku závislostí na cigaretách, alkoholu, návykových látkách či hracích automatech. Volné pokoje.

Charitní pečovatelská služba Třebíč

Kde se nacházíte. Alternátor — ekotechnické centrum Třebíč Přidat do zážitků. Alternátor — ekotechnické centrum Tomáše Bati Třebíč 1 region Třebíč. Období: léto, zima.

Foto: Jakub Mertl, archiv Alternátor Třebíč. Otevírací doba: pro veřejnost: sobota - , projekce na kouli je v a V neděli je zavřeno. Ve všední den otevřeno pouze pro objednané skupiny.

Sociální sítě facebook instagram youtube.

Tipy na prodloužený víkend: ryby v kádích i smažené, Třebíč zve na Dýňobraní - Třebíčský deník

Třebíč Vhodné pro děti. Zamilujte si Vysočinu Přihlásit k odběru novinek. Sociální sítě Facebook. Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč připravilo pro své návštěvníky od Tou nejdůležitější je nová expozice o výrobě tepelné energie v Třebíči s poukazem na její ekologičnost.

Dětské i dospělé návštěvníky jistě zaujme například model velína, jímž budou moci virtuálně řídit provoz třebíčských tepláren na biomasu a následný rozvod tepla po městě. Návštěvníci se proto seznámí s druhy lesů, vlastnostmi různých stromů, vhodnosti jejich zpracování pro různé účely, výhřevnosti jejich dřeva atp. Expozice o teple a lesním hospodářství je stálá, výstava o malých Zlínech potrvá přibližně do konce roku.

Alternátor bude od Cílem je pomocí vláčku, který bude po celý den jezdit mezi zajímavými turistickými lokalitami v Třebíči, posílit cestovní ruch , jenž byl v Třebíči stejně jako jinde letos velmi narušen koronavirovou pandemií. Třebíčský expres bude kromě Alternátoru zastavovat na Karlově náměstí, na zámeckém nádvoří, které bude sloužit nejen jako zastávka pro prohlídku zámku, předzámčí a baziliky sv.

Prokopa, ale i židovského města, u aquaparku Laguna a u Hotelu Atom. Jízda bude doplněna rozhlasovými spoty o Třebíči ve stylu Cestománie, které namluvili herci Divadelního souboru Ampulka.

Celodenní jízdné pro dospělé bude Kč, snížené 80 Kč. Programů pro projekci na kouli je velké množství a další postupně přibývají. Přijďte se na ně podívat! Průmyslová , 01 Třebíč www. Dnes otevřeno až Projekce na kouli - v a Na tomto webu využíváme pouze "Technická cookies", která jsou nezbytná pro správný chod stránek.

0 / 5

Populární profily

jak se seznámit online Louny

Marianna, 39

jak se seznámit s ukrajinkou Krupka

Ida, 37

ruska seznamka Kralupy nad Vltavou

Ivona, 35

seznamka pro postižené Břeclav

Vlastimila, 25

chlapec setkání Poděbrady

Erika, 25

extremni seznamka Domažlice

Antonie, 32