Zlatuška, 34

Číslo profilu 2236715
Datum registrace 03.02.2023
Aktualizován 05/29/2023
Jméno Zlatuška
Země Czech Republic
Město Litomyšl
Orientace Bisexuální
Věk 34
Znamení zvěrokruhu Štír
Výška 155 cm
Váha 62 kg
Barva vlasů Červený
Barva očí Černá
Kouření Občas
Alkohol Ne
Oblíbené země Pacifik Mauricius Kroatië Zanzibar Slovinsko

Po čem touží muži, a po čem ženy? Víme to!

Tuto zprávu poskytl uživatel Zlatuška Litomyšl 05/30/2023 07:18:05

Když se mluví o poruchách příjmu potravy, většinou si každý vybaví vyhublou puberťačku, podle nutriční terapeutky Šárky Jakešové z psychologického centra Anděl se ale není co divit. Ta se týká častěji žen než mužů. Asi z toho důvodu ve společnosti panuje názor, že poruchy příjmu potravy jsou výhradně ženská záležitost.

Mužské a ženské tělo však funguje velmi podobně. Není to však jediný důvod. Další nabízí Klára Gelnarová, která léta pracovala s lidmi nemocnými některou z poruch a nyní vede své vlastní terapeutické centrum. Mezi ženami je naopak populární se bavit o zdravém životním stylu, o hubnutí nebo třeba o tom, co která vaří. Pokud navíc žena začne trpět některou z poruch příjmu potravy, dřív nebo později se svěří kamarádkám.

Typická chlapská debata se netočí okolo jídla a diet, protože diety jsou přece pro ženské. Nesvěřuje se svému kamarádovi. Jakákoli debata na toto téma je pro něj tabu, " dodává psychoterapeutka. Hledají na internetu, píší anonymně do různých poraden. Termín na terapii si ve srovnání s ženami domlouvají daleko méně.

Raději hledají informace, které jim můžou pomoci, a u toho zůstávají v bezpečí anonymity. V rámci své praxe se sice setkávám s muži, kteří se s poruchami příjmu potravy potýkají, oproti ženám jich je ale minimum, " vysvětluje Klára Gelnarová. Myslí si taky, že u mužů nejsou největším problémem změny, které jejich nemoc s tělem dělá, daleko horší je prý přijmout fakt, že nějaká nemoc vůbec existuje. Poruchy příjmu potravy ale nejsou jen o nekontrolovatelném hubnutí. Existuje i nemoc zvaná bigorexie, která nutí lidi do zbláznění budovat svalovou hmotu.

Ta už je, na rozdíl od anorexie, častěji mužskou nemocí. Většinou se jeho závislost na cvičení a látkách podporujících růst svalové hmoty projevuje dost podobně jako závislost na drogách. Když takový člověk například vynechá cvičení, je opravdu hodně podrážděný, nervózní a má výčitky svědomí. Bigorektici většinou nekomunikují ani se svými rodinami, protože rodinná oslava, dovolená nebo jiné akce jim neumožňují držet přesný cvičební plán, " objasňuje Klára Gelnarová. Ač se to může zdát s podivem, lidé trpící bigorexií často nejsou žádní svalovci.

Jejich stravu totiž z velké části netvoří nic jiného než chemické koktejly na bázi bílkovin, aminokyselin nebo anabolických steroidů. Tím trpí nejen jejich tělo, které si tvoří velké tukové zásoby, ale hlavně oni sami.

Fakt, že místo nabírání svalů tloustnou, v nich vyvolává deprese a to vede k dalšímu cvičení a nejedení. Nejen bigorexie, ale všechny poruchy příjmu potravy jsou zamotaný kolotoč, ze kterého se hodně špatně dostává. Když se vrátíme k poruchám všeobecně, dá se říct, že mnohem častěji postihují muže s homosexuální orientací - a to hlavně proto, že homosexuálové jsou velmi citliví na tlak okolí.

V hlavách mnohých z nich je navíc neustále zapnutý majáček "normálnosti", který se za každou cenu snaží přibližovat ke společenským vzorům a usiluje o to, aby je okolí vnímalo pozitivně. Další ohroženou skupinou jsou možná trochu překvapivě sportovci. Ale tentokrát se nebavíme o namakaných chlapech z posilovny, jako spíš o vrcholových závodnících. Většina jich často drží různé diety, které jim před závody pomáhají k lepším výkonům nebo k požadované váze.

Když pak zjistí, že s méně kily se skáče nebo třeba plave daleko rychleji, diety se můžou stát normálním stavem. A od diet už je to k anorexii docela kousek. Muži milují jídlo, dokonce existují situace, kdy oslavují své pivní pupky nebo břicha z dobrého jídla. Raději proto na sebe začnou být tvrdí a cvičit, " osvětluje Klára Gelnarová mužský přístup k redukci hmotnosti.

Spousta lidí si myslí, že když bude tři čtvrtiny roku kašlat na správnou výživu, pár měsíců diety to změní. V tom by se ženy od mužů měly učit. A nejen v tom. Spousta žen má pocit, že muži svůj vzhled neřeší, a podle Šárky Jakešové je na tom něco pravdy. Obvykle je napadne, že by s tím měli začít něco dělat, až když se u nich objeví zdravotní potíže, " vysvětluje terapeutka.

Největším problémem lidí trpících poruchami příjmu potravy je neschopnost smířit se se svým tělem. Trochu paradoxně pak může jejich přemýšlení napravit právě těžká nemoc. Lidé, kteří prošli třeba anorexií, mají podle Kláry Gelnarové zvláštní druh sebelásky. Honba za dokonalostí ženy i muže vysiluje, unavuje, východiskem je rozvolnit, přijmout se, mít rád své tělo, ať je jakékoli. Otázkou je, jestli jejich fotky znamenají, že opravdu přijaly samy sebe. U mužů nejsou podobné příklady ani zdaleka tak časté.

Možná je to tím, že opravdu neradi mluví o svých problémech nebo to nemají zapotřebí. A hlavně - muži sebelásku vnímají úplně jinak než ženy. U jemnějšího pohlaví často dominuje vzhled.

Dnešní nároky na partnera je těžké najít v jednom člověku, říká socioložka | Ecz

U mužů je to však jinak. Muži se oceňují a mají rádi na základě zdolaných met a výzev, " popisuje Klára Gelnarová. Obě terapeutky se shodují na tom, že nejzásadnější spouštěč všech problémů tkví ve výchově, a to u obou pohlaví. Dívky jsou podle nich vedeny k tomu, aby byly krásné a chytré, chlapci naopak musejí být silní.

Právě v dětství začínají všechny psychické nemoci zapouštět kořeny. Proto chlapci, kteří se musejí před společností překonávat, často trpí bigorexií. Mají pocit, že když budou mít svaly, všechno zvládnou. U dívek to ale u vzhledu funguje podobně - krásná, chytrá a hubená holka je přece vždycky úspěšná. A svůj díl viny na tom jistě mají i klasičtí dětští hrdinové. Malé holčičky vyrůstají vedle panenky Barbie, která je nezdravě hubená a s opravdovou ženou nemá mnoho společného.

Malí kluci zase berou jako své vzory akční superhrdiny, vojáky a další namakané týpky. Všeobecné podmínky Cookies Ochrana osobních údajů Zpracování osobních údajů. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Economia, a. Magdalena Hlízová. Na sociálních sítích se to poslední dobou jenom hemží obrázky žen, které jsou pyšné na svoje strie, celulitidu a vůbec na celé to svoje nedokonale dokonalé tělo.

Proč ale nejsou muži, kteří nosí svoje chlupaté nohy s hrdostí? Jaký je rozdíl mezi vnímáním sebelásky mezi ženami a muži? A můžou muži trpět poruchami příjmu potravy?

Co muži hledají u žen a čím je svádějí - Novinky

Foto: Unsplash. Genderová expertka Zuzana Labudová: Kariéra Ženy budou mít brzy navrch. Autor Redakce DámskáLiga. Požadavky a podmínky jsou pro muže všeho druhu a každého věku velkou překážkou. Muži preferují bezpodmínečnou lásku, zejména ve vztahu. Mnoho žen se často drží té chyby, že od mužů požadují či jim předkládají různé požadavky či podmínky na oplátku za nabízenou lásku.

Kamaráda si na síti našlo 53 % Čechů a vážný vztah 24 % - Blog

Je běžnou součástí povahy mužů, že mechanický způsob života je brzy nudí a frustruje. Chtějí, aby jejich život byl jako list volně plující po hladině vody. Podmínky se chápou jako překážky ve volném toku lásky.

Muži hledají někoho jiného, s kým budou sdílet svůj život. Místo toho, aby byli ve vztahu panovační, muži hledají ve vztazích skutečné přátelství Partnera, se kterým otevřeně komunikují o všem. Mnoho mužů uznává, že hledají v partnerce dobrého přítele, kterému mohou věřit, když jsou ve vztazích, spíše než sexuálního partnera či ženského společníka.

Aspekt přátelství jim pomáhá otevřít mysl a sdílet život prostřednictvím aktivní komunikace. Přestože jsou ženy označovány jako ty, které jsou oproti mužům mluvnější, tak i muži rádi mluví a jsou rádi vyslechnuti.

Páry, které si ve vztazích dokáží vytvořit a udržet přátelství jsou ty, kteří si s větší pravděpodobností užijí celoživotní romantiku a štěstí. Pryč jsou ty časy , kdy manžel převzal roli všemocné a rozhodující autority, zatímco jeho manželka byla spíše tichým a vše přijímajícím partnerem.

V dnešní době jsou lepší rodiny ty, které představují spojení partnerů založené na hlubším přátelství. Ne ty, které si zakládají na znepříjemňující komunikační strategii. Milování má významnou roli, která lidem pomáhá v pokroku ve vztazích.

muži hledající vztahy Aš

Mnoho párů selže při snaze pochopit správnou roli sexuality ve vztazích, zejména v manželství. Sexualita není zakázané ovoce, které často chápeme jako nutné zlo, ale je to nezbytná věc pro soulad ve vztazích.

muži hledající vztahy Aš

Spojuje muže a ženy, kteří hluboce milují. Mnoho lidí považuje sex za proces utváření a plození dětí. Rozmnožování je jedním z aspektů milování. Každý vztah musí porozumět sexuálním prvkům, které se na něm podílejí a pokud je nějaký pár popírá, pak je to velká chyba, která vede k rozchodu.

Muži se vážou na sexualitu. Sexuální touhy a způsob sexuálního chtíče se u mužů a žen liší , muži jsou rychlí začátečníci, zatímco ženy začínají pomalu.

Syndrom následníka trůnu: Proč muži hledají v milence opak úspěšné manželky? -

Porozumění rozdílům v sexuální povaze může partnerům pomoci s jejich nejúspěšnějším řešením. Muži chtějí více sexu, samozřejmě, zatímco ženy nemusí nutnost cítit často. Partneři by se měli ve vztazích vzájemně stále podporovat a povzbuzovat.

Muži jsou totiž velmi závislí na neustálé podpoře a trvalém povzbuzování. Partnerky je ladí a poskytují jim podporu ve všech věcech týkajících se jejich osobních životů, jakožto i ve věcech souvisejících se vztahem. Všichni muži usilují ve vztazích o podporu partnera. Když jim bude připadat nedostatečná, mohou začít přemýšlet o tom, že vztah opustí a začnou se poohlížet po jiném , ve kterém budou očekávat větší povzbuzení a podporu.

Která 4 mužská znamení jsou nejlepší pro vztah: Máte ho… |

Netřeba říkat, že muži ve vztahu hledají a chtějí mít maximální závazek a nekompromisní věrnost. Chtějí, aby se jejich partnerky ve vztahu věnovaly výhradně jim samým a mnoho mužů cítí srdcervoucím, že by snad jejich partnerky byly do vztahu méně angažované. Ženy koukající po jiných mužích jsou údajně muži vždy považované za nepřijatelné.

Odebírejte náš newsletter. Sledujte náš Facebook.

Proč se muži nechtějí vázat? Rozebrali jsme jejich rozchodové vzkazy - Flowee

Sledujte náš Instagram. Exact matches only. Search in title. Search in content. Search in excerpt. Sobota , Odebírat novinky. Přihlásit se. Co opravdu muži chtějí a po čem touží ve vztazích?

Říká se, že ženy jsou v uvažování složité, zatímco muži zůstávají srozumitelní a jednoduší.

0 / 5