Karla, 48

Číslo profilu 2228044
Datum registrace 02.02.2023
Aktualizován 03/23/2023
Jméno Karla
Země Czech Republic
Město Litoměřice
Orientace Heterosexuální
Věk 48
Znamení zvěrokruhu Kozoroh
Výška 157 cm
Váha 67 kg
Barva vlasů Červený
Barva očí Černá
Kouření Občas
Alkohol Ano
Oblíbené země Německo Maroko

Tuto zprávu poskytl uživatel Karla Litoměřice 03/24/2023 08:01:03

O uprchlíky se tu stará armáda dobrovolníků. Jaké příběhy a dramata na momentálně největším uprchlickém přestupním uzlu v Česku všichni společně zažívají? Více v reportáži, fotogalerii a videu přímo z místa. Deník sleduje ukrajinsko-ruský konflikt také z pohledu Moravskoslezského kraje - ZDE. Za chvíli totiž odjíždí vlak směrem na Prahu, kam cestují i ony. Muži na sebe hlasitě pokřikují přes celý nádražní podchod, nebo do vysílaček, aby dalším kolegům sdělili, koho mají v davu hledat.

Před chvílí totiž dorazil dvě a půl hodiny zpožděný vlak z Varšavy, na který čekají spoje směrem do Vídně, Budapešti anebo Prahy. Protože na přestup je jen několik málo minut, dobrovolníci se hned na nástupišti přijíždějících, kterých jsou stovky, vyptávají, kam chtějí jet dále. A podle toho je posílají na další nástupiště, případně do nádražní budovy, kde si mohou odpočinout, ohřát se, občerstvit a počkat třeba na spoj do Bratislavy, který jede za tři hodiny.

Teď je třeba rychle najít ženu, která je postrádá, vlak odjíždí za dvě minuty… Našli ji a nasměrovali na správný perón k vlaku na Prahu.

rande naslepo online titulky Havířov

Je pátek Vítejte na vlakovém nádraží v Bohumíně, momentálně největším uprchlickém přestupním uzlu v České republice. Bohumínským nádražím projdou denně až tisíce lidí, zpravidla žen a dětí, které prchají z válkou sužované Ukrajiny.

S malými dětmi, starými rodiči a mnohdy i s domácími zvířaty. Přestože většina z nich pokračuje dále do jiných měst, na nádraží potřebují odnést těžká zavazadla, odpočinout si a občerstvit se a následně najít správný spoj. Na pomoc jim kromě bohumínských městských strážníků, členů Českého červeného kříže a dobrovolníků organizace ADRA přispěchali i bohumínští dobrovolní hasiči a ženský spolek Alma Mater. Těch, kdo tady bez nároku na odměnu pomáhají, jsou desítky.

Nechybí tady ani strážníci i státní policisté. Kdo chce, může se umýt i osprchovat, trochu se vyspat. Pro děti tu mají hračky, aby, pokud nespí, se i v tuto brzkou hodinu aspoň trochu zabavily. Mají za sebou třeba pět dní ve vlaku, je na nich vidět únava a vyčerpání. A hlavně obavy o budoucnost.

Nad ránem se jde na chvilku domu prospat, pak do práce a na noc zase na nádraží…. A není sama.

rande naslepo online titulky Havířov

Vedle těch, kdo mají potřebu pomáhat druhým, když je třeba, tak nějak zakódovánu v sobě, je tu víc. Například pracovníci Českého červeného kříže, dobrovolní hasiči, tlumočníci, strážníci i lidé z dobrovolnické iniciativy Železnice pomáhá. Dohromady asi čtyřicet až padesát lidí. Taková malá armáda, která musí být sehraná. Pár minut před příjezdem každého vlaku se všichni sejdou ve vestibulu pod tabulí s příjezdy a odjezdy vlaků, kde dostanou instrukce, na které nástupiště vlak přijede, kde stojí přípoj třeba na Prahu, kolik minut je na přestup, zda se dá takové množství lidí rychle přesunout do správného vlaku, kam posílat ty, kterým vlak jede třeba až ta hodinu, co s těmi, kdo potřebují třeba lékařskou pomoc a tak dále.

Prostě vše, co v dané chvíli potřebujete vědět. Je něco po čtvrt na čtyři a za chvíli tu bude zpožděný vlak z Vídně do Berlína. Naštěstí je relativně dost času, spoj na Prahu jede až ve čtyři. Za pár minut po příjezdu se z pochodu valí davy lidé s kufry, matky se dětmi v náručí, řada lidí má klece s kočkami, jeden z hasičů nese velkého zlatého retrívra, který je z cesty vyčerpaný a v davu lidí by se zbytečně motal.

at WI. FILM cz ONLINE ke shlédnutí | Všechny filmy ke shlédnutí online

Přesun proběhl bez potíží a rychle. Někteří cestující zjišťují, odkud jeden jejich vlak, vyptávají se na cestu, řeší případné jiné potřeby. Často se ptají, kde vlastně jsou, jak se jmenuje toto nádraží. Někteří ani nevědí, ve které zemi se ocitli. V akci jsou tlumočníci a ženy z bufetu, které přinášejí plata s čajem, kávou, teplé polévky, sušenky.

Jedno dítě má díru v botě. Dobrovolníci je ihned nasměřují tam, kde si může vyzkoušet některou k těch, které tu mají k dispozici. Povedlo se, nové boty sedí.

Nádražní rozhlas právě hlásí, že vlak z Varšavy se po minutovém zpoždění konečně blíží k nádraží. Většina těch, kdo přestupují, míří dál na Prahu, Tedy i ti, kdo chtějí do Brna, v Přerově je však čeká další přestup.

.

0 / 5

Populární profily

foot seznamka Prostějov

Milena, 42

nová známost Kyjov

Marija, 26

hledáte pro dívky Třinec

Táňa, 32

rande naslepo 2022 online zdarma Břeclav

Uršula, 49

evropska seznamka cz prihlaseni Litomyšl

Aurelie, 35

dívka termíny Kopřivnice

Monika, 40