Otilie, 33

Číslo profilu 1784638
Datum registrace 04.02.2023
Aktualizován 06/2/2023
Jméno Otilie
Země Czech Republic
Město Česká Lípa
Orientace Bisexuální
Věk 33
Znamení zvěrokruhu Lev
Výška 165 cm
Váha 51 kg
Barva vlasů Bruneta
Barva očí Líska
Kouření Ne
Alkohol Občas
Oblíbené země Tunisko Malta Mauricius Polsko Kapverdy Belgie Zanzibar

prostejov Archivy - Svět vzdělání

Tuto zprávu poskytl uživatel Otilie Česká Lípa 06/3/2023 03:58:06

Ladislav Špaček je známým popularizátorem společenské etikety a dbá mimo jiné i na to, aby se slušnému chování učily i děti. Co by jim to přineslo? Proč by právě naše doba měla zapomenout na slušné mravy? Ty excesy poblázněných feministek jsou jen mediální bublina. Co podle vás dnešní mládeži nejvíc chybí? Obecně mládeži chybí pokora.

Není divu, žijí v éře blahobytu, široké nabídky všeho, po čem touží, chtějí se především bavit. Nic proti tomu, doba obchodů s frontami na banány a embéček na půjčku je dávno pryč, tak do toho. Já se snažím dětem a mladým lidem připomínat, že náš komfort musely předchozí generace vytvořit, často vybojovat.

Na co ve vašich knihách pro malé a mladé apelujete nejvíc vy? Chci, aby byly připraveny na život, aby se uměly chovat slušně, zdvořile, ohleduplně a taktně. Aby uměly správně a čistě stolovat, věděly, že do divadla se oblékáme jinak než na hřiště, že k dospělým se chováme jinak než ke svým vrstevníkům, že žena,v jejich případě maminka, si zaslouží největšího respektu a pomoci. Od kdy je ideální vštěpovat dětem základy etikety? Děti by se měly seznamovat s etiketou na úrovni svého věku.

Už ve třech letech by měly vědět, jak se chováme na ulici, jak si půjčujeme hračky, jak se chováme ke kamarádům. Ve čtyřech letech by už měly umět používat ubrousek u stolu, čistě stolovat a tak to pokračuje až do zralého věku, protože nikdy se nepřestaneme učit. S čím u nich začít, co nejdůležitějšího je naučit? Aby si nic nevymáhaly násilím nebo křikem. Aby respektovaly určitý řád a autoritu rodičů, učitelek v mateřské škole, doktora a sestřičky při návštěvě lékaře.

Rodiče často dávají dětem takovou volnost, že ty pak nemají jasno, co se může, a co ne. Právě etiketa nám dává pravidla a pevné mantinely. Děti potřebují řád, ten jim dává jistotu, vědí, že se najedí, vykoupou a pak jdou do postýlky, lépe pak usínají, protože je to pro ně samozřejmý rituál.

Je zapotřebí vštípit dětem znalosti v oblasti etikety do nějakého věku? A naopak od kdy už je těžké někoho novým kouskům naučit? Ano, děti by měly ovládat pravidla přiměřená jejich věku. Umět pozdravit, vědět, které oblečení je vhodné na hřiště a které do divadla, u stolu se chovat slušně, to jsou samozřejmosti už kolem deseti let.

Odnaučovat se zlozvykům je mnohem těžší než si osvojit správné návyky. Nejsilnějším výchovným nástrojem je nápodoba, nezapomínejte na to. Není dnes už trapas, když chlapec dívce přidrží dveře a pomůže jí do kabátu?

Jak zapůsobit na její rodiče -

Každá normální žena je potěšena prvky galantnosti a přízně. Proč by měli chlapci zhrubnout a chovat se jako burani? Funguje to od rytířských dob, celá staletí, proč by právě naše doba měla zapomenout na slušné mravy?

Na mých přednáškách se mnou všichni souhlasí, ty excesy poblázněných feministek jsou jen mediální bublina. Je mezi mladými o etiketu zájem? Samozřejmě, vidím to na svých přednáškách, kde je velká část mladých lidí, sleduji to na zájmu o knihy o etiketě pro děti a pro teenagery, na ohlasech na sociálních sítích.

Před dvaceti lety nikdo nevěděl, co je to etiketa. Nebyly knihy, televizní pořady, osvětové přednášky. Dnes to slovo znají i malé děti.

První knížku z dnes už série Dědečku, vyprávěj jste napsal pro svou vnučku. Jak je to už dlouho a co vás k tomu přimělo? Právě potřeba začít u dětí, tam se vytvářejí prvotní návyky, které přetrvávají celý život. Dáme-li dětem dobré základy, budou mít v životě velký náskok. Budou oblíbené a úspěšné, protože se slušným chováním nejdál dojdeš. Jakou přidanou hodnotu mohou dát prarodiče svým vnoučatům? Rodiče vychovávají, prarodiče rozmazlují. Mají na vnoučata více času než rodiče, mohou se jim věnovat trpělivě a neohlížet se na čas, nikam nespěchají.

Všichni si vzpomínáme, že babičky a dědečkové byli laskavější než mnohdy uspěchaní rodiče.

Colognia má nového muže ve svém vedení | Colognia press, a.s.

Co nejdůležitějšího dětem předat, abychom měli čisté svědomí, že víc jsme udělat nemohli? Takový pocit nebudeme mít nikdy, vždycky toho můžeme udělat víc. Moje knížky pro děti ze série Dědečku, vyprávěj nabízejí rodičům velkou zásobu poznatků a návyků, které by si děti měly osvojit, jsou pro rodiče velkou pomůckou. Vracíte se díky psaní těchto knížek i vy do dětství?

Noční linka | Olomouc

Podvědomě ano, ale je to jen chiméra. Dnešní děti jsou jiné, než jsme byli my nebo jejich rodiče. Jsou vzdělanější, informovanější.

Díky televizi, internetu i moderním hračkám a zcela jistě díky mobilům, tabletům a počítačům toho děti umějí a vědí mnohem víc, musím s tím počítat.

Nejnovější kniha se jmenuje Dědečku, vyprávěj o Praze. Proč zrovna Praha? Je to tím, že právě hlavní město je opředeno řadou legend, kdy uši nastraží děti i dospělí? Vážení rodiče, rády bychom Vás pozvaly na konzultační hodiny k prvnímu čtvrtletí dne Dne Aktuality Konzultační hodiny Vážení rodiče, rády bychom Vás pozvaly na konzultační hodiny k prvnímu čtvrtletí dne Z důvodu velmi malé účasti rodičů v minulých letech a současnému nízkému počtu žáků na Vás Na závěr dne žáci Číst více Pozvánka na Uspávání broučků Vážení a milí rodiče a přátelé školy, rády bychom Vás srdečně pozvaly na Uspávání broučků, které se bude konat 4.

Poté jsme navštívili Vlastivědné muzeum, které žáky moc Číst více Družinová drakiáda Po obědě jsme je šli vyzkoušet, počasí nám sice přálo, ale chyběl nám Číst více Pochod za špekáčkem Dne Od základní školy jsme šli pěšky do Charvát, poté autobusem do Dubu nad Moravou.

Cestou do Drahlova jsme Číst více Návštěva knihovny a kaple Dne Markéty, kde se žáci dozvěděli o historii Blatce. Fotografie naleznete v fotogalerii ZŠ. Číst více Zahradní slavnost Dne Děti čekalo několik zábavných soutěží a tento rok neminula soutěž ani rodiče, po splnění Číst více Jablečný štrůdl Dne Fotografie naleznete ve fotogalerii Číst více Pozvánka na Zahradní slavnost Vážení a milí rodiče a přátelé školy, rády bychom Vás srdečně pozvaly na Zahradní slavnost, která se bude konat Tento rok máme Číst více Semafor 5.

V první části žáci měli teoretickou část, kterou poté praktikovali na samotném dopravním hřišti. Vyzkoušeli si jízdu na Číst více Přání k 1. Posíláme Vám tedy seznam pomůcek pro následující školní rok. Těšíme se na Vás 1. Číst více Předávání vysvědčení Nejprve dostali své první vysvědčení naši nejmladší - prvňáčci. Po předání všech vysvědčení předal pan starosta Mojmír Dostál dárky Číst více Zoo sv. Kopečku a ukončili den zahradní slavností, kde jsme se rozloučili se čtvrťáky. V úterý Číst více Hanácké muzeum v přírodě Dne Číst více Knihovna a Vlastivědné muzeum v Olomouci Dne Paní knihovnice nám řekla spoustu zajímavých informací o postavách z Večerníčku a připravila pro Číst více Škola v přírodě — 4.

Odpoledne jsme se občerstvili zmrzlinou a hráli si na hřišti Číst více Škola v přírodě — 3. V dopoledním plavání jsme si procvičovali a zdokonalovali v šipce do vody. Po odpoledním klidu jsme Číst více Škola v přírodě — 2. Číst více Škola v přírodě — 1. Číst více Atletická olympiáda mikroregionu Království Dne 7. Žáci byli i přes velkou konkurenci velmi úspěšní, domů jsme odjížděli se 6 medailemi. Za školu jsme vybojovali Číst více Pozvání na setkání s rodiči nastupujících žáků do 1.

Dárky k výročí | – zážitky jako dokonalé dárky

Seznámíme Vás s provozem školy, s pomůckami, které žáci ve škole dostanou Číst více Seznam přijatých dětí do MŠ a pozvánka na informační schůzku Vážení rodiče, níže jsou uvedeny registrační čísla přijatých dětí. V tomto roce byly přijaty všechny. Zveme Vás tedy na informační schůzku dne Číst více Pozvánka na přednášku Jak si žáci užili den se můžete podívat do fotogalerie ZŠ.

Během zápisu se budoucí prvňáčci setkali s pohádkovou vílou, která je v průběhu plnění úkolů provedla několika pohádkami Tímto bychom rády poděkovaly všem rodičům, kteří přispěli krásnými a hodnotnými dary do tomboly Číst více Ředitelské volno Vážení rodiče, z důvodu nemoci všech dětí v MŠ a veškerého pedagogického personálu je ve dnech Po prohlídce si žáci vyrobili mozaiku z velikonočního vajíčka.

Fotografie najdete ve fotogalerii ZŠ. Pokud přemýšlíte, jak letos vyzdobit slavnostní stůl, máme pro Vás návrh.

Přijďte v úterý Číst více Pozvánka na zápis do 1. Do projektu se zapojily i děti z mateřské školy. Akce začala na školní zahrádce, kde děti plnily úkoly Číst více Světový den vody a Světový den ústního zdraví Dnes Děti se seznámily s olympijskými symboly - děti si poslechly Olympijskou hymnu a zúčastnily se soutěží o Číst více Vánoční přání Vážení rodiče a přátelé školy, ráda bych k závěru roku poděkovala všem, kteří naši školu podporovali.

Děkuji tedy představitelům obce Blatec panu Dostálovi, panu Skládalovi a paní Zaorálkové ze sekretariátu.

Číst více Vánoční nadílka v ZŠ Uvidíte pohádku O dvanácti měsíčkách Výrobky, na jejichž tvorbě se podíleli žáci a měly se prodávat na jarmarku, budou k dispozici od Oblečte prosím děti do barev dle dnů: Pondělí: černá Úterý : červená Středa: žlutá Čtvrtek: modrá Pátek Tímto děkujeme rodičům za dodání surovin a půjčení palačinkovače.

Výsledné fotografie Číst více Procházka za historií Blatce Vážení rodiče, dnes jsme byli v rámci hodin prvouky a přírodovědy poznávat okolí a historii Blatce.

MAS Šternbersko - brána mezi Hanou a Jeseníky | Semináře / aktivity - školy (leden - červen)

Tímto děkujeme i našemu panu starostovi za zajímavý výklad, který se dětem líbil a Číst více Foto Doubravský dvůr Milí rodičové, ve fotogalerii ZŠ najdete fotky z našeho pondělního výletu. Číst více Foto Doubravský dvůr Vážení rodiče, milé děti, v záložce foto MŠ si můžete prohlédnout fotografie z pondělního výletu.

Číst více Děti přiveďte do školky jak obvykle. Odjezd autobusu je v , návrat na Číst více Pozvánka na Halloweenský lampionový průvod Číst více Pozvánka na Drakiádu Číst více Fotky ze zahradní slavnosti Vážení rodiče, milé děti, fotky ze zahradní slavnosti najdete v záložce Foto. Číst více šatna v novém Pro tento rok jsme dětem připravily nový vzhled šatny. Snad se bude líbit Číst více Pozvánka na Zahradní slavnost Pozvánka Číst více Příprava vyvýšeného záhonu a výsev květinových semen S dětmi jsme vysévali semena lučních květin do vyvýšeného záhonu před školkou.

Nejprve bylo třeba záhon připravit - odstranit napadané jehličí, vyplít plevel a prokypřit půdu. Pak už jen rozsypat semínka, Číst více Škola v přírodě…5 den Nadešel poslední den našeho dobrodružství ve Sluňákově.

0 / 5